Понад 700 школярів з Дніпропетровщини побували на українському блокпосту та на власні очі побачили БТР

Побувати на блокпосту Української армії, залізти на зенітну установку, потримати в руках справжню гільзу та на власні очі побачити БТР. Діти Дніпропетровщини вчать новітню історію Батьківщини не лише по книжках, а й у єдиному в Україні Музеї АТО, нещодавно відкритому на Дніпропетровщині. За два тижні роботи тут побували понад 700 школярів. Записатися на групову екскурсію можна в Центрі допомоги учасникам АТО при Дніпропетровській ОДА.

блокпосту

«Щодня вуличну експозицію Музею АТО відвідують екскурсійні групи. За два тижні виставку переглянули понад 700 школярів зі всієї області. Тут діти не лише дізнаються сухі факти про війну на Сході України, а й можуть відчути її енергетику. Вони виховуються на прикладі подвигу героїв, які щодня боронять мир в нашій країні», – зазначив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.

На вуличній виставці «Шляхами Донбасу» представлені близько 400 експонатів. Це списана військова техніка, яка воювала на Донбасі. Є БТР, медична «таблетка», міномет, зенітна установка, військовий джип, башта танку, згоріла машина. Серед експонатів й скульптура: маленька дівчинка дає яблуко бійцю.

Екскурсії для малечі проводять співробітники Дніпропетровського історичного музею ім. Яворницького. Серед них – демобілізований боєць Георгій Столяренко.

«До війни я працював вчителем історії, тепер розповідаю дітлахам про те, що бачив на власні очі. Хлопцям на виставці найбільше подобається техніка, на яку під наглядом дорослих ми дозволяємо залазити. У дівочих серцях відгук знаходить історія героя скульптури, який врятував від ворога маленьку дитину. Й ті, й інші завдяки Музею дізнаються більше про славні перемоги наших вояків», – розповів Георгій Столяренко.

Записатися на групову екскурсію можна в історичному музеї за телефоном (056) 246-34-22. Або у Центрі допомоги учасникам АТО (056) 742-86-62.

Музей АТО – один з проектів Центру допомоги учасникам АТО при Дніпропетровській ОДА. Цього місяця Центр відзначає рік своєї роботи. У червні 2015-го Дніпропетровська ОДА першою в Україні запровадила ефективну систему допомоги військовим у вирішенні соціальних, медичних, юридичних та інших питань. Центр запустив безліч програм, спрямованих на адаптацію бійців в мирному житті. Організовано курси програмування, англійської та водіння, проведено фестиваль атошних пісень, зібрано бібліотеку для військових. Звернутися за допомогою бійці та їх родини можуть до головного офісу Центру (м. Дніпро, пр. Поля 1, ОДА, 1-й поверх) та його філій у 22 районах області.

Залишити відповідь