Придніпровські залізничники закликають дотримуватися правил безпеки

Залізниця є джерелом підвищеної небезпеки. У зоні залізничного транспорту через недотримання Правил безпеки громадян на залізничному транспорті з початку 2018 року на залізничних станціях та перегонах Дніпровської дирекції залізничних перевезень травмовано 13 осіб, 11 випадків з яких зі смертельним наслідком.

Окремо необхідно зупинитися на поведінці дітей поблизу об’єктів залізничного транспорту. Іноді діти, не уявляючи яка небезпека їх чекає, перетворюють залізницю на майданчик для ігор: безтурботно бродять по залізничних коліях, забираються на дахи вагонів, тим самим потрапляючи під дію електричного струму та перебігають колії в невстановлених місцях перед наближенням поїзду.

Безопасность на железной дороге

Хотілося б звернути увагу на два резонансні випадки травмування:
— 05.04.2018 року по станції Павлоград ІІ сторонній хлопець, 1999 року народження, з метою зробити «селфі» піднявся на дах критого вагону та був уражений електрострумом контактної мережі напругою 3300 В. Разом з постраждалим на місці події знаходилися його друзі, які намагалися надати йому першу медичну допомогу, але отримані ушкодження були не сумісні з життям;

— 15.03.2018 року на перегоні Сухачівка – Правда дівчина, 2005 року народження, йшла всередині залізничної колії назустріч поїзду, з опущеною головою і накинутим капюшоном куртки, на сигнали великої гучності не реагувала. Машиніст поїзда застосував екстрене гальмування. На відстані 10 метрів від локомотива дівчина підняла голову і машиніст побачив, що та була у навушниках. Наїзду уникнути не вдалося. Нажаль отримані травми були не сумісні з життям, дівчинка померла в лікарні.

Залізничники стурбовані, що не зважаючи на постійне проведення профілактично – роз’яснювальної роботи, а саме: розміщення на територіях вокзалів та станцій плакатів попереджувального характеру, постійні оголошення на станціях і електропоїздах, проводимі лекції у навчальних закладах протягом навчального року, кількість випадків невиробничого травматизму не зменшується, травмування сторонніх осіб відбувається із завидною регулярністю.

Слід пам’ятати, що порушення «Правил безпеки громадян на залізничному транспорті України» не тільки призводить до нещасних випадків на залізниці, але й тягне за собою адміністративну відповідальність. За неповнолітніх порушників відповідатимуть батьки чи опікуни.

Шановні мешканці міста залізничники закликають Вас дотримуватись «Правил безпеки громадян на залізничному транспорті України» та пам’ятати, що дотримання Правил збереже ваше життя та здоров’я.