Приватизувати кімнату у гуртожитках Дніпра стало простіше

Процес приватизації кімнат у гуртожитках Дніпра пришвидшився завдяки спрощеній процедурі. Про це під час прямої телефонної лінії 14 грудня повідомила начальник відділу розподілу та приватизації житлового фонду та гуртожитків департаменту житлового господарства міської ради Дніпра Наталія Валика.

Посадовець зазначила, що за 2015 рік було видано всього 80 ордерів на приватизацію кімнат у гуртожитках, натомість цього року – вже понад 250.

«За законом, приватизація кімнат дозволена лише в тих гуртожитках, які є комунальною власністю міста. На сьогодні в місті 76 таких гуртожитків, в них зареєстровано понад 13 тисяч мешканців. Мешканці близько 30 комунальних гуртожитків поки не можуть приватизувати кімнати, оскільки щодо цих будівель не проведена процедура реєстрації права власності в державному реєстрі. Сподіваємося, в новому році вирішення цього питання пришвидшиться, оскільки функції реєстрації передані органам місцевого самоврядування», – пояснила Наталія Валика.

Щоб приватизувати кімнату в гуртожитку, необхідно звернутися до одного з Центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП) – на просп. Д. Яворницького, 75 (правий берег) або на просп. Слобожанському, 31Д.

«У центрі нададуть необхідні бланки для заповнення, а також підкажуть, які документи потрібні для приватизації. Подавати їх слід теж до ЦНАПу. Загалом пакет документів мінімальний», – додала Наталія Валика.

За її словами, щоб приватизувати кімнату, необхідно бути зареєстрованим і фактично мешкати в гуртожитку не менше п’яти років (надати відповідну прописку). Раніше правомірність проживання в гуртожитку необхідно було підтверджувати ордерами. Крім того, у власності людини, яка претендує на приватизацію кімнати, не повинно бути іншого житла.

Добавить комментарий