Про головні події області за минулий тиждень розповіли в ДніпроОДА

Оформлення декларацій про відходи онлайн, доповнений екологічний сайт, відновлення біологічного режиму Дніпровського водосховища. Про головні події області за минулий тиждень та плани на майбутнє розповів директор департаменту екології та природних ресурсів Дніпропетровської ОДА Руслан Стрілець.

Дніпропетровщина першою в Україні розробила Порядок зі зменшення викидів в атмосферу. Підприємства області зобов’яжуть знижувати кількість шкідливих викидів у разі штилю, туману і спадного вітру. До кінця 2017-го року 25 основних забруднювачів області повинні розробити свої заходи зі скорочення викидів з урахуванням цих правил. Нині такі заходи разом з департаментом екології ОДА вже розробляють 5 підприємств.

З серпня 2016-го через сайт e-eco.gov.ua підприємці області подали понад 100 декларацій про відходи. Останній строк надання цих документів – лютий 2018 року. Відтак найближчим часом очікується суттєве збільшення кількості охочих скористатися онлайн-послугою.

«Це перша в Україні еко-послуга онлайн. Сервісом, який розробили на Дніпропетровщині, нині користується вся Україна. Електронна послуга скорочує час подачі документів до півгодини і мінімізує корупційні ризики», – повідомив Руслан Стрілець.

Триває робота над екологічним ресурсом ecoinfo.dp.ua. На сайті можна побачити інформацію про забрудненість повітря, води та землі, дані про підприємства, які найбільше впливають на стан екології в конкретній зоні, перелік найближчих місць для відпочинку та пунктів утилізації сміття. На ресурсі відображена екологічна інформація вже про 1335 точок області.

На Дніпропетровщині визначили три пілотних території, з яких почнуть впровадження обласної «Стратегії поводження із твердими побутовими відходами». Це Іларіонове, Зеленодольська та Навоолександрівська об’єднані громади.

«Головні завдання Стратегії – навчити людей правильно сортувати сміття, ліквідувати сміттєзвалища і великі неконтрольовані полігони. Реалізація цього плану дозволить на 40% зменшити кількість сміття. Замість 200 гектарів офіційних полігонів і 400 гектар незаконних звалищ – в області буде 120 гектарів сучасних полігонів. Повністю реалізувати цей задум плануємо за 10 років», – розповів Руслан Стрілець.

Почали розробляти проектну документацію на 18 нових екологічних проектів, реалізацію яких в регіоні планують розпочати в 2017-му.

«Цьогоріч впроваджуємо 33 екологічні проекти – від розчищення озер до захисту населених пунктів від підтоплень. Такі програми продовжимо реалізовувати й наступного року», – зазначив директор департаменту.

ДніпроОДА закупила мальків для зарибнення водойм області. В середині листопада в Дніпро випустять 1,2 мільйона товстолобів, коропів і білих амурів. Таким чином відновлюватимуть біологічний режим верхньої частини Дніпровського водосховища.

Залишити відповідь