Про ремонти, штрафи та паркани: як у Дніпрі пройшла сесія

У Дніпрі 24 квітня відбулася 44-а чергова сесія міськради. Підтримка багатоквартирних будинків, штрафи за самовільне втручання в мережі ЖКГ — це та інше обговорювали депутати.

Отже, у Дніпрі з’явилася нова програма підтримки багатоквартирних будинків, що передбачає повне фінансування з міського бюджету для ОСББ і ЖБК. Програма допоможе роботі об’єднань, які через брак коштів, часу, необхідних навичок або складність робіт не можуть долучитися до наявної муніципальної програми співфінансування. Водночас остання не припиняє своєї роботи. «Дві програми не виключають та не скасовують одна одну. Є ОСББ, що мають можливість співфінансувати. Однак є й такі, котрі через різні чинники не можуть цього робити. Це фактично подарунок: ремонтувати коштом бюджету будинки, що не належать фонду міста», — зазначив мер Борис Філатов.

Також під час сесії депутати звернулися до Верховної Ради з пропозицією внес­ти до Кодексу України про адміністративні правопорушення відповідальність за самовільне втручання у міську систему житлово-комунального господарства. Народні обранці зазначили, що дніпряни часто без будь-яких проектних рішень і дозволів самовільно звужують труби, переробляють частину системи, чим можуть створити перешкоди для подачі тепла та води. Відтак за такі дії в міськраді пропонують запровадити штраф. Для громадян він складатиме від 20 до 80 неоподатковуваних мінімумів доходів, для посадових осіб та громадян — суб’єктів підприємницької діяльності — від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів.

Крім того, депутати ухвалили зміни до правил благоустрою Дніпра. Основні новації стосуються парканів і огорож на будівельних майданчиках. Так, замість металевих листів, дерев’яних загороджень та пластикових стрічок використовуватимуть огорожі єдиного типу. Такі норми діють у багатьох країнах Європи. Обов’язковий елемент — сигнальні ліхтарики, що вказуватимуть водіям і пішоходам на межі місця реконструкції.

Ярослава Хлєбникова