Програми фінансової підтримки: у Дніпрі міська рада допомагає ОСББ/ЖБК

Дніпровська міська рада надає фінансову підтримку ОСББ/ЖБК у рамках муніципальних програм, серед яких — «Бюджет участі». З 2017 року її переможцями стали 43 проєкти: 30 реалізовані на загальну суму 4 млн 300 тис. грн, решту втілять цьогоріч, витративши понад 2 млн грн.

Переважна більшість проєктів ОСББ стосується упорядкування прибудинкової території, ремонтів усередині будинку, заміни мереж і комунікацій тощо. Фінансування цьогорічної програми «Бюджет участі» збільшено на 17 млн грн. Загальна сума на реалізацію усіх 152 проєктів-переможців складає 48 млн грн.

Серед переможців тогорічного конкурсу — ОСББ «Кедріна, 47» з проєктом асфальтування прибудинкової території. Об`єднання вшосте перемагає у «Бюджеті участі». Вже заасфальтували дорогу і тротуари з одного боку будинку, відремонтували ганки у трьох під’їздах, улаштували пандус в одному з них, а також замінили труби опалення, зробили навіси на підвалах, поклали плитку на усіх поверхах будинку.

Ще одна програма, у рамках якої міська рада підтримує ОСББ, — «Енергоефективна оселя». Зокрема, муніципальний бюджет компенсує частину кредитів, узятих ОСББ на впровадження енерго­ефективних заходів.

З 2018 року відповідну компенсацію на суму майже 5,5 млн грн отримали 83 об’єднання. На поточний рік бюджетом передбачено 1,5 млн грн для компенсації кредитів, узятих торік.

ОСББ «Слобожанський, 68-68 А» — активний учасник програми «Енерго­ефективна оселя». Об’єднання вже реалізувало заходи на загальну суму 1,5 млн грн, 510 тисяч з них компенсовано містом. В усіх під’їздах двох будинків замінено вікна, зроблено освітлення, улаштовано теплові насосні станції для економії тепла, регулятори тиску і подання води по трубах опалення, лічильники на водопостачання, утеплено замінені мережі.

КОШТИ НА РЕМОНТИ

Переможцями конкурсу серед ОСББ і ЖБК на співфінансування ремонтів стали 166 дніпровських об’єднань. Цьогоріч на відповідну програму у бюджеті міста передбачено 30 млн грн.

Слід зазначити, що програма має нововведення: раніше кожне об’єднання могло подавати проєкти на суму, що не перевищуватиме 200 тис. грн. Тепер — чим більший будинок, тим більше коштів, пропорційно своїй площі, вони можуть отримати. Якщо у попередні роки чимало заявок стосувалися ремонтів електромереж, водопостачання, водо­відведення, то зараз дніпряни багато уваги приділяють ремонтам під’їздів і утепленню фасадів.

У 2021 році серед переможців — ОСББ і ЖБК, що вже брали участь у цій програмі, та є й новостворені об’єднання, яким менш як три роки. Кошти розподілені однаково — по 15 млн грн кожному. Мінімальний відсоток, який має профінансувати об’єднання, — 25 %, решта фінансується з міського бюджету.

Тож чим більший відсоток фінансування з боку ОСББ чи ЖБК, тим імовірніша перемога у конкурсі. Це не має відношення до нових об’єднань, адже всього їх у місті близько 50, тому між ними немає конкурентної боротьби.

ОСББ «Пилипа Орлика, 21, 21-А» бере участь у програмі співфінансування вже вчетверте. За чотири роки об’єднання належно облагородило 55-річний будинок завдяки програмі співфінансування. Цього разу співвласники навіть думали, що ж іще можна зробити? Адже покрівля відремонтована, труби водопостачання та каналізації, прилегла територія — також. Тому було прийнято рішення щодо ремонту труби зворотного теплопостачання.