Прокуратура направила до суду справу колишнього заступника мера Дніпра

Прокуратурою Дніпропетровської області направлено до суду обвинувальний акт відносно колишнього першого заступника голови Дніпропетровської міської ради (працював на посаді з 2000 по 2013 та з 2014 по 2015рр) за вчинення злочину, передбаченого ч.2 ст.28, ч.2 ст.364 КК України (зловживання службовим становищем з метою одержання неправомірної вигоди для інших юридичних осіб, всупереч інтересам служби, що спричинило тяжкі наслідки).

Так, у період своєї діяльності вказаний посадовець, використовуючи своє службове становище та діючи в інтересах юридичних осіб, вступивши у попередню змову з директором департаменту та начальником відділу Дніпропетровської міської ради, умисно не організував та не проконтролював укладення договорів з оформлення пайової участі забудовників у створенні інженерно-транспортної інфраструктури міста, внаслідок чого 53 підприємства не сплатили до державного бюджету грошові кошти у вигляді пайових внесків на суму понад 18,3 млн. грн. Як повідомлялось раніше, прокуратурою завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні відносно вказаних посадовців, обвинувальний акт скеровано до суду.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

Досудовим розслідуванням також встановлено, що перший заступник міського голови, достовірно знаючи про рішення Дніпропетровської місцевої ради та господарського суду Дніпропетровської області про передачу на баланс одного з комунальних підприємств об’єктів нерухомого майна, не забезпечив їх виконання, внаслідок чого 230 об’єктів нерухомої комунальної власності лишилися на балансі житло-комунальних підприємств, які у подальшому було визнано банкрутами, а об’єкти нерухомості через процедуру ліквідації перейшли у власність приватних юридичних осіб.

Крім того, посадовець підписав та видав рішення виконавчого комітету Дніпропетровської міської ради про передачу нежитлового приміщення з балансу діючого комунального підприємства на баланс іншого, яке на той час не здійснювало господарської діяльності та відносно якого у 2012 році було розпочато процедуру банкрутства. У подальшому це стало підставою для вибуття вказаного приміщення з комунальної власності шляхом відчуження через процедуру ліквідації підприємства, що спричинило державі збитки на суму майже 3,5 млн грн.

Довідково: санкціями вказаної статті передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльність до трьох років.

Прес-служба прокуратури Дніпропетровської області

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!

Залишити відповідь