Прописка, довідка та інші нюанси: як у Дніпрі зараховують дітей до школи

В Україні триває процес зарахування дітей до перших класів на 2019/20 навчальний рік. Про особливості даної кампанії «Вістям» розповіли в управлінні освіти департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради.

Конкретний заклад

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

У департаменті нагадують, що Новий порядок зарахування, відрахування та переведення учнів прийняли у квітні 2018 року згідно із новим законом про освіту. Діти ходитимуть до тієї школи, яка розташована найближче до місця проживання. Тобто до кожної державної школи тепер належать конкретні навколишні вулиці й будинки. Отже, «крутість» закладу значення не має – нова українська школа гарантує усім однакові можливості на­вчання.

Необхідні документи для зарахування дитини до першого класу батьки повинні надати до  31 травня. Зокрема, це:

– заява батьків;

– копія паспорта батьків;

– копія свідоцтва про народження дитини;

– оригінал або копія медичної довідки (форма № 086-1/о);

– документ, що засвідчує про місце проживання дитини у районі, на балансі якого перебуває школа.

До речі, присутність дитини під час подання заяви для зарахування до першого класу необов’язкова.

У разі наявності та за бажанням одного з батьків дитини з особливими освітніми потребами до заяви можуть додаватися оригінал або копія висновку про комплексну (чи повторну) психолого­педагогічну оцінку роз­витку дитини чи витягу з протоколу засідання психолого-медико-педагогічної консультації для зарахування дитини в інклюзивний чи спеціальний клас.

Вільні місця

За роз’ясненням Управління освіти департаменту гуманітарної політики міської ради, якщо на
31 травня кількість поданих заяв не перевищує кількості місць, то не пізніше 1 червня видається наказ про зарахування усіх дітей. Їхній список оприлюднюється винятково в закладі освіти. Якщо у школі залишаються вільні місця, інформація про них розміщується на інформаційному стенді закладу та його веб-сайті.
Якщо на 31 травня кількість поданих заяв перевищує кількість місць, то до 1 червня зараховуються діти:

– місце проживання яких на території обслуговування школи підтверджене;

– які є рідними братами та/або сестрами учнів цього закладу освіти;

– які є дітьми працівників цього закладу освіти;

– які є  випускниками дошкільного підрозділу цього закладу освіти (за його наявності).

До 15 червня зараховуються усі інші діти за результатами жеребкування.

Від 1 до 15 червня заяви про зарахування не приймаються. Але після 15 червня є можливість подати заяви на вільні місця.

Як на практиці?

Щоб побачити, як відбувається процес зарахування дітей до перших класів у школах Дніпра, журналіст «Вістей» відвідала кілька з них.

Наприклад, середня загальноосвітня школа №80 оголосила про зарахування до першого класу з 1 квітня 2019 року. «Територіальне обслуговування, закріплене за школою, це ж/м Тополя-3, Запорі­зьке шосе та вул. Панікахи з певними номерами будинків. Цьогоріч у нас відкриваються три перші класи: 1-А (навчання за концепцією Нова українська школа), 1-Б (науково-педагогічний проект «Інтелект України») та 1-В («Інтелект України»). Ми будемо раді бачити вашу дитину учнем нашої школи», – розповів директор освітнього закладу Віктор Міхненко. Катерина Арнаут, мати потенційного першокласника, ексклюзивно для «Вістей Придніпров’я» поділилася власним прикладом: «Ми обрали 39-ту школу в Дніпрі. Я вже давно подала необхідні документи, під час реєстрації була присутня сама. Цей процес виявився доволі простим: у кабінеті директора написала заяву, секретар перевірила прописку, після чого назначили дату проведення батьківських зборів із майбутнім класним керівником. Мій син навчатиметься у 1-А класі за програмою «Інтелект України».

Медична довідка

«Медичну довідку (форма № 026/0), яку використовували раніше, тепер відмінили. Нова форма  № 086-1/о має на увазі проходження профілактичного огляду у сімейного лікаря. Така довідка інформує про стан здоров’я дитини, групу для занять фізичною культурою тощо. Якщо дитина має певний діагноз, її направляють до відповідного спеціаліста. За дозволом одного з батьків у медичну довідку може бути внесена інформація про певну хворобу у дитини»,- розповіла завідувач амбулаторії №1 м. Дніпро, сімейний лікар Валентина Кошова.

Маргарита Сопільняк

Фото pixabay

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!