Радіодиктант національної єдності писатимуть політики, держслужбовці, митці і науковці

9 листопада у День української писемності та мови, на Українському радіо традиційно відбудеться радіодиктант національної єдності. Цю акцію започатковано 2000-го. Відтоді щороку всі охочі — в нашій країні та за її межами — можуть долучитися до заходу, повідомляє офіційний сайт Держкомтелерадіо.
Як і у попередні роки, диктуватиме спеціально підготовлений текст відомий лінгвіст та радіоведучий Олександр Авраменко із студії на Хрещатику, 26. А от почесні гості писатимуть його в аудиторії ім. М. Максимовича Київського національного університету. Серед заявлених гостей — віце-прем’єр-міністр з гуманітарних питань В’ячеслав Кириленко, міністр освіти Cергій Квіт, перший заступник голови Держкомтелерадіо Богдан Червак, директор Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович, митці, науковці, громадські діячі, а також двадцять найкращих учнів київських шкіл.
Очікується, що цього року збільшиться загальна кількість учасників радіодиктанту, адже вперше він транслюватиметься одночасно в радіо- та телеефірі.
2015-го радіодиктант отримав статус міжнародного, хоча і раніше у ньому брали участь українці зарубіжжя, їхні роботи надходили в НРКУ електронною поштою із різних куточків світу. Але цього разу про свою участь у написанні диктанту офіційно оголосили українські громади китайських міст Шанхая і Тяньшоу.
У диктанті, зазначають його організатори, може взяти участь кожен бажаючий. Для цього достатньо увімкнути об 11.00 перший канал Українського радіо або телеканал «UA.Перший». Диктант складатиметься зі 160-170 слів. Для перевірки слід надіслати його протягом двох днів на адресу Українського радіо: 01001, Київ-1, вул. Хрещатик 26.
Для переможців, які напишуть диктант без жодної помилки, підготовлені спеціальні призи – книги з авторськими автографами. А от Київський національний університет подарує декому із переможців «Кобзар» Т. Шевченка. Цю книгу університетське видавництво видає щороку із новим художнім оформленням.

Добавить комментарий