Рейтинг Дніпра: чим краще наше місто?

Цими вихідними Дніпро відзначатиме свій день народження. Коли, як не у цей час, варто підбивати підсумки  і будувати плани на майбутнє? Чи є місту чим пишатися? Як розвивається наш мегаполіс, порівняно з іншими обласними центрами? Про це можуть свідчити дані рейтингу, якими поділився голова правління всеукраїнської громадської організації «Комітет виборців України» Станіслав Жолудєв.

Фінансова столиця

За словами експерта, було проаналізовано вісім рейтингів, а також офіційна інформація Держкомстату. «За підсумками 2017 року, Дніпро посідає друге місце (після Києва) за витратами на оплату праці та прямими інвес­тиціями. За обсягами реалізованої продукції — ми теж лідери, було інвестовано понад 1,5 млрд доларів, тоді як в Одесу, Харків і Львів, що посіли 5-те, 6-е і 7-ме місця, — близько 400 млн доларів відповідно. Такі показники дуже важливі і свідчать про те, що Дніпро, як і раніше, є фінансовою столицею України», — зазначив Станіслав Жолудєв.

 Привабливішим стало Дніпро і для компаній, які працюють на споживчому ринку. У рейтингу найсприят­ливіших для бізнесу міст від Forbes-Україна обласний центр посів четверте місце, обійшовши Запоріжжя та Кривий Ріг. Як зауважив експерт, підприємств у місті нараховується понад 15, 3 тис., саме це дає змогу нам перебувати в трійці лідерів.

Також у регіоні зафіксована одна з найвищих заробітних плат в Україні. Так, за даними Державної служби статистики, Дніпропетровська область знаходиться на 3-му місці за рівнем середньої заробітної плати, після Києва та Донецької області. За словами Станіслава Жолудєва, в Дніпрі останнім часом спостерігається позитивна тенденція зростання середньої зарплатні.

Головні переваги

У ТОП-10 найкомфортніших міст України від видання «Фокус» Дніпро тримається на 6-й сходинці, хоча у 2016 році був лише на 17-му місці. «Отже, за два роки місту вдалося піднятися на 11 позицій. Головними перевагами життя у мегаполісі експерти назвали високі заробітні плати і хороше транспортне сполучення», — підсумував Станіслав Жолудєв.

Він також додав, що Дніпро входить до ТОП-10 найбезпечніших міст країни, посівши у цьому рейтингу в 2017 році десяте місце, обігнавши Харків на одну позицію, Одесу — на 9, Київ — на 12, а Запоріжжя — на 14. А ось за зручністю для водіїв приватних автомобілів, велосипедистів, пасажирів громадського транспорту наше міс­то залишилося позаду, на 8-й позиції з 10, порівняно з іншими містами.

Такі дані оприлюднили експерти, а як Дніпро оцінюють його жителі? Можливо, найближчим часом з’явиться і така інформація.

Чи комфортно?

У рейтингу комфортності Дніпро посіло лідерські позиції за такими показниками:

— 2-ге місце за рівнем середньої заробітної плати (разом із Запоріжжям, після Києва);

-3-тє місце — за співвідношенням середньої заробітної плати і споживчого кошика (після Києва та Запоріжжя);

— 3-тє місце — за зайнятістю населення працездатного віку (після Харкова і Києва);

— 3-тє місце — за інвестиційною привабливістю (після Полтави і Харкова);

— 4-е місце — за кількістю в місті вишів, які потрапили до національного рейтингу «ТОП-200. Україна».

Влада Фісун