Ремонт Нового мосту у Дніпрі: коли чекати завершення

На Центральному мосту Дніпра триває капітальний ремонт. Нині закінчують роботи на першій частині переправи. Покласти асфальт і відновити автомобільний рух тут хочуть уже за два тижні. Повністю відремонтувати міст планують до кінця року. Повідомляють у прес-службі міської ради.

«Через два тижні плануємо запустити рух на першій частині. Далі перейдемо на інший бік, щоб до кінця року повністю відкрити рух на мосту. На переправі працюють 83 ремонтники. Головне – зробити гідроізоляцію бетону в сухий час доби. Безумовно, бувають труднощі, адже під час такого масштабного ремонту проектом все не передбачити. Однак ми вже розуміємо, які роботи будуть на іншій верховій стороні. Так, як кажуть, виявить усе лише розтин», – сказав начальник управління інфраструктури міста департаменту благоустрою та інфраструктури міськради Дніпра Петро Шматченко.

Посадовець також наголосив: ремонтники працюють цілодобово, однак багато що залежить від погодних умов. Основними пріоритетами залишаються якість і дотримання технологічного процесу. Після того, як відкриють першу відремонтовану частину мосту, автомобільний рух нею також буде реверсивним. Водночас повністю перекривати переправу наразі не планують. За тим, як ведуться роботи, стежать у проектному інституті «Дніпрогіпротранс». За інформацією фахівців, чимало технологічних процесів під час ремонту ускладнює саме жвавий рух автівок.

«Роботи, які нині виконує підрядник, робляться у повній відповідності до проекту та у належній якості – без зриву термінів. Як проектувальники ми до них не маємо питань», – повідомив головний інженер проектного інституту Віталій Марочка.

Як відомо, Центральний міст у Дніпрі відкрили у 1966 році, відтоді капітальний ремонт споруди не проводився жодного разу. Десятиліттями корозія арматури, розбиті тротуарні ділянки та зношені балки доводили споруду до аварійного стану, через що міст міг просто обвалитися. Нинішня реконструкція на переправі – перша за понад півстоліття.