Різке схуднення та постійна спрага – перші дзвіночки діабету у дітей, – обласний ендокринолог

Спрага, стомленість, висипання, втрата ваги та часте сечовипускання. Помітили в дитини такі ознаки? Негайно зверніться до лікарні. Це може бути цукровий діабет. Щорічно у маленьких мешканців області реєструють 100 нових випадків такого захворювання. Про це під час прес-конференції розповів головний дитячий ендокринолог області Дмитро Логвінов.

Медик розповів, що цукровий діабет у дітей з’являється через генетичну спадковість. Хворобу у будь-який момент може спровокувати інфекція чи стрес. Тому важливо вести здоровий спосіб життя: не переїдати, обмежити хлібобулочні вироби та цукор, займатися фізкультурою, берегтися від застуд. Якщо ж помітили ознаки діабету – негайно зверніться до лікарні. Треба почати з сімейного лікаря чи педіатра. Фахівець призначить потрібні обстеження.

Дмитро Логвінов зазначив, що в області щороку реєструють 100 нових випадків цукрового діабету у дітей. У 2015-му такий діагноз встановили вже 96 маленьким пацієнтам, 25 з них – переселенці зі сходу.

Головний дорослий ендокринолог регіону Катерина Маляр розповіла, що загалом на хворобу страждають 137 тисяч мешканців Дніпропетровщини, з яких 19,4 тисячі – інсулінозалежні. Цьогоріч з обласного бюджету виділено 49 млн. гривень на придбання інсуліну. Хворі забезпечені препаратами з запасом – до весни 2016-го.
 

Залишити відповідь