Робота транспорту у Дніпрі: що найбільше хвилює мешканців міста

Як буде працювати транспорт, хто і як може отримати спецквиток. У департаменті транспорту та інфраструктури м. Дніпро дали відповіді на поширені запитання щодо роботи громадського транспорту з 12 травня.

Як буде працювати ГТ с 12 травня?

Зараз у місті працює 12 автобусних, 12 тролейбусних та 9 трамвайних маршрутів у спеціальному режимі руху. Проїзд цими маршрутами можливий за наявності спеціального квитка, посвідчення особи та засобів індивідуального захисту. Для пасажира проїзд спеціальними маршрутами безкоштовний, транспортну роботу сплачує міський бюджет.

Подписаться на наш Telegram-канал можно здесь t.me/vestidpua

12 травня починається перший етап відновлення роботи громадського транспорту у звичайному режимі руху — так як було до карантину. Цей етап передбачає відновлення 39 автобусних маршрутів, та всіх маршрутів електротранспорту (трамвайних та тролейбусних). Вартість проїзду відповідає діючому у місті тарифу.

Якщо проїзд знову платний, навіщо потрібен спеціальний квиток?

Спеціальні маршрути були реакцією на жорсткі карантинні обмеження. Пасажиропотік суттєво знизився, тож не було можливості забезпечити функціонування всієї транспортної мережі міста. Однак, була гостра потреба забезпечити транспортом робітників критично важливої інфраструктури, тож було прийнято рішення забезпечити роботу ключових міських маршрутів коштом міського бюджету. Вартість роботи спеціальних автобусних маршрутів для міста складає трохи більше ніж 300 тис.грн. щоденно.

Кабінет Міністрів анонсував послаблення карантину з 12 травня, отже навантаження на громадський транспорт збільшиться. Для забезпечення міста достатньою кількістю транспорту було прийнято рішення про відновлення роботи у звичайному режимі руху.

Однак, на сьогодні залишається чинною Постанова КМУ №211 від 11.03.2020р., яка встановлює обмеження на користування громадським транспортом у спеціальному та звичайному режимі руху. Пункт 9 цієї Постанови містить вичерпний перелік громадян, які можуть користуватись ГТ, встановлює обмеження на кількість пасажирів у транспорті та вимогу мати засоби індивідуального захисту.

Отже, звичайний режим роботи транспорту передбачає встановлення вартості проїзду, а діючі обмеження вимагають перевозити лише окремі категорії громадян. Для цього продовжує діяти спеціальний квиток. Він буде діяти до закінчення карантину.

Хто можете отримати спеціальний квиток?

П.9 Постанови КМУ №211 від 11.03.2020р. містить перелік організацій, співробітники яких можуть скористатись ГТ. Якщо ваша організація відповідає вимогам Постанови — ви можете написати заяву на отримання спеціальних квитків.

Також отримати спеціальний квиток можуть мешканці міста, які мають нагальну потребу у регулярному проїзді. Наприклад, для лікування у денному стаціонарі або догляду за хворим.

Як отримати спеціальний квиток для співробітників?

Для цього необхідно написати заяву на ім’я голови комісії з ТЕБ та НС Лисенко М.О. на отримання спец.квитків. Заява складається на бланку організації, де зазначено юридичні реквізити. У заяві необхідно описати, чим займається ваша організація, додати перелік працівників, яким потрібні спец.квитки у форматі “ПІБ — посада” та завірити печаткою (за наявності) підприємства та підписом керівника.

Якщо ви складаєте заяву на додаткові квитки, будь-ласка, вказуйте на ній великими літерами “додатково”.

Для отримання спеціальних квитків необхідно мати посвідчення особи та довіреність або службове посвідчення. Фізична особа-підприємець може отримати квитки особисто за посвідчення особи.

Для фізичної особи в заяві необхідно вказати мету поїздки та життєві обставини, через які є критична необхідність користування ГТ.

Де отримувати квитки та куда подавати заяви?

Від сьгодні в місті діють 5 пунктів прийому заяв та видачі спец.квитків:

1) Дніпровська міська рада, просп. Д. Яворницького 75, к.108;

2) Самарська районна у місті Дніпро рада, вул. 20-річчя Перемоги, 51;

3) Новокодацька районна у місті Дніпро рада, просп. Сергія Нігояна 77;

4) Автотранспортне підприємство 11205, вул. Калинова 87;

5) Тролейбусне депо №2 КП “ДЕТ”, просп. Б. Хмельницького 31А.

Чому немає маршруту ###?

Відновлення роботи громадського транспорту передбачає п’ять послідовних етапів. На першому етапі заплановано відновити роботу 39 автобусних маршрутів та всіх маршрутів електротранспорту. На кожному наступному етапі буде поновлена робота ще декілька маршрутів.