Родзинки Дніпропетровщини здивують туристів (Фото)

Дніпропетровська область досить багата на туристичні родзинки, містичні об’єкти та чарівні природні парки, тож є чим здивувати навіть найприскіпливішого туриста. Отже, не гайте часу – подорожуйте рідним краєм! Пропонуємо кілька туристичних маршрутів, якими пройшовся й кореспондент «Вістей».

ДО МАНЖУРИ Й ЖИВИЛЬНОЇ КУПАЛЬНІ

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

Близько години поїздки від центру Дніпра, й ви потрапляєте у дивовижне місце – село Рубанівське, що у Васильківському районі. Тут – справжній україн­ський рай. Духовна родзинка – Свято-Покровський храм. Святиня височіє на березі мальовничої річечки, серед чарівного саду, й дивує гармонією архітектури із навколишньою природою. Зведений наприкінці ХІХ століття, нині – це діючий храм, що занесений до історико-культурного заповідника.

Та історія цих місцин пов’язана не тільки із церквою. На початку 1870-х років у Рубанівському в своїх друзів – поміщика Івана Василенка та його дружини Катерини – жив і працював український фольклорист, поет і етнограф Іван Манжура. Нині, на згадку про цю видатну людину, поруч із храмом розташувався його музей. Тож туристи мають змогу не тільки побачити церкву, але й хату Манжури та інші старовинні споруди, що яскраво розповідають про побут українських селян. Але найбільша окраса села – його чудові краєвиди, заради них хочеться навчитися малювати! Чудова річечка з лебедями, у чистій воді якої віддзеркалюється купол церкви – мов запрошує до мольберта! А ще Рубанівське – то цілющі лікувальні джерела й живильна купальня, занурення в яку дарує здоров’я й довгі роки життя. Подорож у Рубанівське буде пам’ятною та корисною!

Вартість поїздки, яку пропонують туристичні фірми, – приблизно 200 грн за особу.

МІСТИЧНА ОБСЕРВАТОРІЯ

Доволі популярними стають екскурсії до містичних місць України. Дніпропетровщині пощастило – вона має чимало таких місцин. Одна з них – Мавринський майдан, що неподалік Павлограда. Це комплекс валів правильної рельєфної форми. З висоти пташиного польоту майдан схожий на велетня- павука. У центрі розташовано насипне коло, в середину якого ведуть три «входи». Цікаво, що на день рівнодення сонце заходить за горизонт саме по центру однієї з западин – приблизно так само, як у Стоунхенджі. Тож дехто з учених припускає, що степовий майдан є прадавньою обсерваторією. Його культова споруда чітко орієнтована по Сонцю та по сузір’ях!

Уфологи ж схиляються до більш оригінальної думки – до неземного походження насипів: наче їх створили інопланетяни. У будь-якому разі відвідати Мавринський дуже цікаво. Кажуть, це місце має лікувальні влас­тивості й відкриває таємні знання. Подорож сюди у складі туристичної групи коштуватиме 150 -200 грн. Але можна дістатися до майдану й самотужки – сісти на маршрутку до Павлограда, вийти на зупинці Межиріч і пройти приблизно 2 кілометри.

«МАШИНА ЧАСУ» У КОЗАЦЬКЕ БУТТЯ

Дніпропетровщина – край Запорізьких Січей. Тож багато населених пунктів області беруть початок із часів козацтва й буквально дихають минулим. Серед них і с. Сурсько-Михайлівка Солонянського району. Не так давно мешканці цього старовинного села облаштували у власній садибі музей на честь засновника села, козака Микити Коржа. Й туристи мов на мед налетіли! Та й як цьому не бути, коли так кортить побувати на тій землі, де жив видатний запорожець. Знайомство із садибою та її експонатами нікого не залишить байдужим. Навіть подвір’я музею – немов «Машина часу» – вертає до козацького життя.

Чудовими орнаментами і сюжетами розписані стіни й вікна тутешніх хаток, а усередині – ціла купа знайомих і близьких серцю українця речей: вишивані рушники, сорочки, глечики, розписний посуд, ладанки, старовинні ікони та інше. Усе це можна роздивлятися годинами! Додають барв розповіді про історію села численні легенди про Микиту Коржа, який ніби й сьогодні охороняє дану місцину. Слухати – не переслухати! Поїздка обійдеться 100 грн.

ДІТИ ЇДУТЬ ДО ЗООПАРКУ

Якщо ж маєте бажання відчути себе справжнім вершником, й полюб­ляєте диких тварин – час їхати до дивовижного зоопарку «Три Ведмеді»! Він знаходиться у селі Хащове, на околицях міста Новомосковськ, на мальовничому березі Самари. У цьому великому зоопарку водяться різні дикі тварини. Територія поділена на три зони: «травоїдні», «озеро із пернатими» та «хижаки». У першій живуть олені, козли, ослики, лами, зубри. У другій частині розкинулося чимале озеро з птахами, а який клекіт та спів стоїть над ним! Також можна побачити й хижаків – степових та навіть червоних вовків, левів, тигрів. Мешкають на території туристичної бази й три велетні-ведмеді. Саме на їх честь і назвали зоопарк. А для прихильників кінних прогулянок чудовим подарунком стане катання мальовничим лісом та узбережжям річки Самара.

Ціна за відвідування зоопарку – для дорослих – 70 грн, для дітей віком до 3 років – безкоштовно. Катання ж на конях коштуватиме 200 грн.

АНФІСА БУКРЕЄВА,

ФОТО АВТОРА

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!