Сакури рожеві кольори: у Дніпрі змагалися декламатори (Фото)

Міжвузівський конкурс декламаторів «Сакури рожеві кольори…» зібрав у ДНУ імені Гончара знавців української та російської мов серед студентів-іноземців Дніпра. Повідомляють в інформаційно-аналітичному агентстві ДНУ.

ДНУ

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

Продемонструвати власні лінгвістичні здобутки й водночас випробувати себе перед публікою виявили бажання студенти-іноземці різних ЗВО нашого міста з Анголи, Ірану, Китаю, Колумбії, Конго, Кот-д’Івуару, Марокко, Туркменістану, Узбекистану.

Україномовні та російськомовні мініатюри репрезентували твори сучасних авторів і класиків. Так, надзвичайно проникливими і виразними були вірші «Чари ночі» Олександра Олеся у виконанні Сатуата Желсона з Анголи (ДНУЗТ), «Думи мої, думи…» Тараса Шевченка у виконанні студента з Марокко Латифа Мозаммеда (ПДАБА). Вразив щирим ліризмом у пісні «Берег озера Байкал» студент з Китаю Яна Сюнзе (НМАУ), запальною й позитивною пісенною мініатюрою «Я і Сара» – Севара Мухаммадієва (Узбекистан) та Сіро Есмеральдо Де Жезуж (Ангола) з ДНУЗТ, піснею «Дитячі долоньки» – студентка ДНУ з Узбекистану Хуршеда Асророва.

Легендарні хіти «Бітлз» під акомпанемент гітари студентів-перекладачів ДНУ Олега Лепатова та Микити Журавльова були у якості музикальних пауз між трьома частинами конкурсу.

Рохер Давид Кілагуй Перес з Колумбії навчається на другому курсі спеціальності «Міжнародні відносини» в ДНУ. Розповів, що фах обирав за таким принципом, щоб не було математики, натомість була можливість вивчати ще одну додаткову мову – юнак обрав німецьку. Якістю освіти в Україні задоволений. На конкурс підготував «Причинну» Тараса Шевченка. Зазначив, що українську мову розуміє, але ще не розмовляє нею. «В Україні подобається все, крім зими: у моїй країні ніколи не буває менше, ніж вісім градусів тепла», – поділився враженнями Рохер.

Номери оцінювалися за такими критеріями: артистизм, виразність, дотримання мовленнєвих норм. До складу журі увійшли: Олена Панченко (Дніпровський національний університет), Лариса Кушнір (Придніпровська державна академія будівництва та архітектури), Алевтина Дайчик (Національна металургійна академія України), Лариса Бондаренко (Дніпропетровський національний університет залізничного транспорту).

За підсумками конкурсу, кращі декламатори цього року – Камола Асророва з Узбекистану, ДНУ (1 місце), Ян Сюнзе з Китаю, НМАУ (1 місце), Сатуата Желсон з Анголи, ДНУЗТ (2 місце), Сіро Есмеральдо Де Жезуж з Анголи та Севара Мухмаммадієва з Узбекистану, ДНУЗТ (2 місце), Мозаммед Латиф з Марокко, ПДАБА (2 місце), Мухамед Хрідуш з Марокко, ПДАБА (2 місце), Хуршеда Асророва з Узбекистану, ДНУ (3 місце) та Лейла Белжаід з Марокко, ПДАБА (3 місце).

 

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!