СДПІ у м. Дніпропетровську інформує

Оновлено Порядок обліку податків і зборів, ЄСВ та митних платежів органами Державної фіскальної служби України. Мінфін наказом від 07.04.2016 р.№422 (зареєстрований в Мін’юсті 20.05.2016 р. за №751/28881) затвердив Порядок ведення органами Державної фіскальної служби України оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюджету, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Наказ набере чинності з дня його офіційного опублікування.

Чи потрібно в додатку 5 декларації з ПДВ відображати ІПН постачальника, визначений у касовому чеку?

Державна фіскальна служба України в інформаційно-довідковому ресурсі “ЗІР” (категорія 101.20) нагадує, що підставою для нарахування сум податку на додану вартість, що відносяться до податкового кредиту без отримання податкової накладної, є, зокрема касові чеки, які містять суму отриманих товарів/послуг, загальну суму нарахованого податку (з визначенням фіскального номера та податкового номера постачальника). При цьому з метою такого нарахування загальна сума отриманих товарів/послуг не може перевищувати 200 гривень за день (без урахування податку).

У разі використання платниками для розрахунків із споживачами РРО касовий чек повинен містити дані про загальну суму коштів, що підлягає сплаті покупцем з урахуванням податку, та суму цього податку, що сплачується у складі загальної суми.

В колонці 2 «Постачальник (індивідуальний податковий номер)» таблиці 2 розд. II «Податковий кредит» додатка 5 «Розшифровки податкових зобов’язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (Д5)» до декларації з ПДВ зазначається ІПН контрагента платника податку – постачальника, а його назва при цьому не зазначається.

Платник ПДВ, який здійснив придбання товарів/послуг, що підтверджується касовим чеком, який надає право на формування податкового кредиту, в колонці 2 «Постачальник (індивідуальний податковий номер)» таблиці 2 розділу II «Податковий кредит» додатку 5 до декларації з ПДВ повинен зазначити індивідуальний податковий номер постачальника – платника ПДВ, зазначений у такому касовому чеку.

Оприлюднено проект наказу Міністерства фінансів України про внесення змін до форми декларації з плати за землю

Державна фіскальна служба України оприлюднила 6 червня 2016 року проект наказу Міністерства фінансів України «Про внесення змін до форми Податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності), затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 16 червня 2015 року №560» .

Зокрема:

  • змінено формат внесення дати укладання та реєстрації документів, які засвідчують/підтверджують право власності та/або користування  земельними ділянками,
  • реквізити, зазначені у рядках 3 та 4 декларації, приведені у відповідність до Порядку обліку платників податків і зборів;
  • у відповідність до пункту 70.16 ПКУ приведена примітка 5 (у новій редакції декларації – примітка 6);
  • до колонки 9 декларації внесено уточнення, що нормативна грошова оцінка земельної ділянки зазначається за одиницю площі.

Зауваження та пропозиції до проекту наказу можуть надсилатися упродовж одного місяця з дати його оприлюднення на адресу:

Державна фіскальна служба України, Департамент податків і зборів з юридичних осіб, Львівська площа, 8, м. Київ, 04655,

електронну – vpopova@sfs.gov.ua, до Державної регуляторної служби України на поштову адресу: вул. Арсенальна, 9/11, м. Київ, 01011.

Перейменування вулиць: чи проводити платникові ПДВ перереєстрацію?

В інформаційно-довідковому ресурсі “ЗІР” (підкатегорія 101.01.01) Державна фіскальна служба України нагадує, що у разі зміни даних про місцезнаходження (місця проживання) платника ПДВ проводиться перереєстрація такого платника.

Для цього платнику податку на додану вартість необхідно подати додаткову реєстраційну заяву з позначкою «Перереєстрація» протягом 10 робочих днів, що настають за днем, коли змінилися дані про платника ПДВ. У реєстраційній заяві платник ПДВ зазначає дані станом на дату заповнення заяви, у тому числі критерії, за якими станом на дату заповнення заяви особа відповідає статусу платника ПДВ.

Отже, оскільки в результаті перейменування назви вулиці, міста, селища, зміни поштового індексу тощо вносяться зміни у відомості про місцезнаходження юридичної особи та місце проживання фізичної особи – підприємця, що містяться у Єдиному державному реєстрі, то це є підставою для здійснення перереєстрації платника ПДВ шляхом подання реєстраційної заяви за формою 1-ПДВ з позначкою «Перереєстрація».

Добавить комментарий