СДПІ у м. Дніпропетровську інформує

Перереєстрація реєстратора розрахункових операцій у зв’язку зі зміною назви адреси його використання.

Державна фіскальна служба України у листі від 13.04.2016 р. №8277/6/99-99-22-07-03-15 роз’яснила, що у разі зміни даних щодо правовстановлюючих документів, які зазначаються в реєстраційному посвідченні, суб’єкт господарювання протягом п’яти робочих днів, що настають за днем, коли виникли зміни або інші підстави для заміни реєстраційного посвідчення, повинен подати до органу ДФС за місцем реєстрації РРО реєстраційну заяву з позначкою «Перереєстрація» із зазначенням причини перереєстрації та реєстраційне посвідчення.

Після внесення змін до документа на право власності або іншого документа, що дає право на розміщення господарської одиниці, має бути проведена перереєстрація РРО.

Правила заповнення графи 4 та 5 податкової накладної у разі постачання послуг

Державна фіскальна служба України у листі від 26.05.2016 р. №11490/6/99-95-42-01-15 зазначає, що відповідно до п. 16 Порядку №1307 до граф 4 та 5 вносяться дані щодо одиниці виміру товарів/послуг.

Графи 4 та 5 податкової накладної заповнюються відповідно до Класифікатора системи позначень одиниць вимірювання та обліку (КСПОВО), чинного на дату складання податкової накладної.

У графі 4 зазначається умовне позначення відповідної назви одиниці вимірювання/обліку (українське), зазначеної у КСПОВО.

У разі якщо товар/послуга, що постачається, має одиницю обліку, яка відсутня у КСПОВО:

  • у графі 4 зазначається умовне позначення одиниці вимірювання таких товару/послуги, яке використовується для обліку та відображається у первинних документах;
  • у графі 5 — код відповідної одиниці вимірювання/обліку, зазначений у КСПОВО.

У разі якщо в графі 4 зазначено умовне позначення одиниці виміру, яка відсутня в КСПОВО, графа 5 не заповнюється.

Складаємо розрахунок коригування до податкової накладної

У листі Державної фіскальної служби України від 28.04.2016 р. №9355/10/28-10-01-3-11 зазначено: якщо продавцем — платником податку на додану вартість на дату отримання попередньої (авансової) оплати були визначені податкові зобов’язання з ПДВ та надалі сталися обставини, внаслідок яких неможливо виконати умови договору постачання товарів/послуг та/або відбулася зміна умов договору та/або був складений інший договір, то продавець — платник ПДВ має право скласти розрахунок коригування до податкової накладної та зменшити нараховану суму податкових зобов’язань з ПДВ.

Складання такого розрахунку здійснюється на дату підписання документа, на підставі якого кошти, отримані за одним договором постачання товарів/послуг, будуть зараховані в рахунок оплати вартості товарів/послуг за другим договором постачання.

При цьому у графі 2 розрахунку зазначається: «Залік попередньої оплати в рахунок поставлених товарів/послуг за іншим договором N ___ від ___ ____________ ____».

Реєструвати розрахунок коригування в ЄРПН потрібно покупцю-платнику ПДВ.

Застосування РРО при реалізації палива

Реалізація палива на АЗС має здійснюватися із застосуванням зареєстрованого, опломбованого у встановленому порядку та переведеного у фіскальний режим роботи спеціалізованого РРО з роздрукуванням чеків встановленої форми.

Відповідне питання – відповідь розміщено у підкатегорії 109.02 Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу Інформаційно-довідкового департаменту Державної фіскальної служби.

Надбавки  за  роботу, яка має  роз’їзний характер  оподатковуються податком на доходи фізичних осіб

Під час нарахування доходів у формі заробітної плати база оподаткування визначається як нарахована заробітна плата, зменшена на суму ЄСВ, страхових внесків до Накопичувального фонду, а у випадках, передбачених законом, — обов’язкових страхових внесків до недержавного пенсійного фонду, які відповідно до Закону сплачуються за рахунок заробітної плати працівника, а також на суму податкової соціальної пільги за її наявності.

З метою обкладення податком на доходи фізичних осіб, доплати до посадових окладів працівників за роз’їзний характер роботи, у розмірах, передбачених трудовим або колективним договором, включаються до складу заробітної плати та оподатковуються у її складі податком на доходи фізичних осіб  за ставкою 18%.

Добавить комментарий