СДПІ з обслуговування великих платників у м. Дніпропетровську інформує

З 1 січня стартувала деклараційна кампанія – 2016

З початку 2016 року стартувала кампанія декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2015 року.

За вибором платника податків декларації подаються за місцем своєї податкової адреси особисто або уповноваженою на це особою; поштою або засобами електронного зв’язку.

Звертаємо увагу, що поштою документи потрібно надсилати з повідомленням про вручення та з описом про вкладення не пізніше, ніж за п’ять днів до закінчення граничного строку подання. Якщо ж декларація подається в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису, то надсилати її потрібно не пізніше закінчення останньої години граничного строку подання.

Для комфортного звітування громадян протягом січня-квітня 2016 року центри обслуговування платників податків працюватимуть за подовженим режимом роботи, при цьому подати декларацію можна буде також й у вихідні дні. У разі необхідності платники зможуть отримати безкоштовні консультації та допомогу в заповненні декларації.

Також нагадуємо, що з 1 січня 2016 року запроваджується нова форма декларації про майновий стан і доходи, в якій об’єднано звітність по податку на доходи фізичних осіб та військовому збору. Враховуючи це, за результатами 2015 року податкові зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб та військового збору визначатимуться в одній податковій звітності.

Детальніше про особливості деклараційної кампанії 2016 року можна дізнатися за посиланням­­­­­­­­­­­­­­ http://sfs.gov.ua/deklaruvannya-dohodiv-gromadyan-2016/.

Новий порядок електронного адміністрування

З 12.01.2016 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України, якою викладено в новій редакції Порядок електронного адміністрування ПДВ, затверджений власною постановою від 16.10.2014 р.№569.

Зазначеним Порядком визначено механізм відкриття та закриття рахунків у системі електронного адміністрування ПДВ, особливості складання податкових накладних та розрахунків коригування кількісних і вартісних показників до податкових накладних у такій системі, а також механізм проведення розрахунків з бюджетом з використання зазначених рахунків.

Електронний рахунок відкривається платнику ПДВ Казначейством автоматично і на безоплатній основі.

Також зазначено, що платникам податку – сільськогосподарським підприємствам, які відповідають п. 209.18 ст.209 Податкового кодексу, додаткові електронні рахунки не відкриваються.

Електронні сервіси – це послуги європейського рівня

На головній сторінці офіційного веб-порталу Державної фіскальної служби України (sfs.gov.ua) розміщені та функціонують електронні сервіси дистанційного обслуговування платників податків. Мета їх запровадження – максимально зменшити вплив людського фактора при організації процесу податкового обслуговування та контролю, оперативно інформувати платників про стан розрахунків з бюджетом, наявну податкову заборгованість, надійність потенційних бізнес-партнерів щодо сумлінності сплати податків до бюджету та ін. Це,зокрема, такі сервіси як  «Електронний кабінет платника податків», «Дані реєстру платників ПДВ», «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера»,   «Анулювання реєстрації платника ПДВ» та інші. Сервіс «Електронна звітність» має інше призначення –це спеціалізоване клієнтське програмне забезпечення для формування та подання звітності до «Єдиного вікна подання електронної звітності», актуальні нововведення, підтримка користувачів.

Процес функціонування сервісів постійно вдосконалюється. Зокрема,  Державною фіскальною службою України доопрацьовано такий сервіс як  «Реєстрація договорів про визнання електронних документів». В результаті було спрощено процес укладання Договорів, надісланих в електронній формі. Починаючи з 25 листопада 2015 року, платником податків вже укладається один Договір з територіальним органом ДФС за основним місцем обліку, до якого додаються посилені сертифікати відкритих ключів. Для формування та подання Договору розроблено новий електронний формат за кодом J1391004.

Також було запроваджено новий електронний сервіс управління  електронним цифровим підписом. За допомогою цього сервісу керівник може вносити до системи подання документів в електронному вигляді інформацію щодо сертифікатів відповідальних осіб та самостійно визначитися з терміном, на який відповідальній особі надається право підпису податкових документів (в межах строку дії сертифікату такої відповідальної особи). У повідомленні може бути надана інформація щодо нового сертифіката керівника (до закінчення строку дії попереднього сертифікату) або бухгалтера.

Для формування та подання платниками інформації щодо ЕЦП в електронному вигляді до автоматизованої системи «Єдине вікно подання електронної звітності» розроблено новий електронний формат Повідомлення за кодом  J(F)1391102. До Повідомлення додаються сертифікати відповідальних осіб, зазначених у Повідомленні, та воно підписується ЕЦП цих відповідальних осіб.

Сформоване Повідомлення обов’язково підписується електронним цифровим підписом керівника, сертифікат якого на момент отримання Повідомлення вже наявний у системі подання документів в електронному вигляді як діючий сертифікат керівника платника податків.

Як починаючи з 01.01.2016 оподатковуються ПДВ операції з постачання вугілля та/або продуктів його збагачення?

Тимчасово, до 1 липня 2017 року, звільняються від оподаткування податком на додану вартість операції з постачання на митній території України вугілля та/або продуктів його збагачення товарних позицій 2701, 2702, 2703 00 00 00, 2704 00 згідно з УКТ ЗЕД.

У разі застосування зазначеної пільги норми п. 198.5 ст. 198 Податкового кодексу України не застосовуються в частині товарів/послуг, необоротних активів, суми податку на додану вартість з вартості яких були включені до податкового кредиту у звітних (податкових) періодах, що передували періоду початку застосування пільги.

Які форми фінансової звітності повинні подаватися платниками податків на прибуток до контролюючих органів разом з податковою декларацією?

Платники податку на прибуток (крім малих підприємств) подають разом з відповідною податковою декларацією за календарний квартал, півріччя, три квартали квартальну фінансову звітність, яка включає: баланс та звіт про фінансові результати.

До податкової декларації за рік такі платники подають річну фінансову звітність, яка включає: баланс, звіт про фінансові результати, звіт про рух грошових коштів, звіт про власний капітал та примітки до звітів.

Платники податку на прибуток – малі підприємства подають разом з річною податковою декларацією скорочену за показниками фінансову звітність у складі балансу і звіту про фінансові результати.

Добавить комментарий