Семикласник з Рівного винайшов куленепробивну каску

Така каска здатна витримати потрапляння кулі чи осколка під будь-яким кутом. Про це повідомляє gazeta.ua.

На етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої Академії наук України відзначили як один з вдалих винаходів солдатську каску з горбистим профілем. За виглядом вона схожа на ті, які зараз використовують в армії.

За словами автора винаходу Павла Стельмаха з Рівного, така каска здатна витримати потрапляння кулі чи осколка під будь-яким кутом. Бо її конструкція передбачає, аби шматочок металу, вдаряючись у бокову поверхню рельєфу, зазнавав багаторазового відбивання.

Щоб зосередитися на цій преамбулі, Павло Стельмах перечитав майже всю літературу, що стосується військових касок, їхньої історії, застосування, видозмін. Витратив декілька місяців на інтернет-пошукову роботу, її узагальнення. Відтак методом виключень та порівнянь дійшов до думки, що «пагорбкові» конструкція каски більш ефективна, ніж гладка.

При цьому, як додає заслужений винахідник України Віктор Бернацький, керівник гуртка наукової творчості, в якому займається винахідник-семикласник, – енергія та імпульс кулі чи осколка зменшується фактично до безпечної величини. А це вже питання не тільки захисту воїнів, але й, за великим рахунком, обороноздатності.

Учень із наставником, аби наяву переконатися у високій ефективності винаходу, провели низку практичних експериментів з новою каскою.

Фото: Голос України

Добавить комментарий