Що не можна розігрівати в мікрохвильовці

Мікрохвильова піч робить життя хоч трохи, але легше. А щоб користь від економії часу не переросла в шкоду здоров’ю, переконайтеся, що ви не розігріваєте в мікрохвильовці такі речі.

…Яйця

Інтернет рясніє лайфхаками, як зварити яйце круто в мікрохвильовій печі. Зекономимо ваш час і «заспойлеримо» результат: яйце вибухне. Обов’язково вибухне. Ще й з барвистими спецефектами, які доведеться довго зчищати з поверхні мікрохвильовки.

…М’ясо

В даному випадку, мова йде не про підігрів вчорашнього обіду, а про розморожування сирого м’яса або м’ясних напівфабрикатів. Хоча більшість мікрохвильовок мають режим розморожування, на ділі він не особливо ефективний. З більшою ймовірністю, процес буде відбуватися нерівномірно: м’ясо в деяких місцях вже почне потихеньку варитися, а в інших все ще буде твердим, як лід. Такий контраст загрожує стрімким зростанням шкідливих бактерій. Так що замість мук в мікрохвильовці, краще розморожуйте м’ясо по-старому: у холодильнику або раковині.

…Грудне молоко

Важко позбутися спокуси розігріти пляшечку в мікрохвильовці, коли малюк ну дуже наполегливо вимагає поїсти. Але тримайте себе в руках. А пляшку на водяній бані або в кружці з гарячою водою. Це куди корисніше, ніж мікрохвилі, які при нагріванні знищують деякі види білків, відповідальних за зміцнення імунної системи.

…Контейнери з азійською їжею

Більшість з них містять металеві елементи. Метал та мікрохвильова піч – дуже, ось прямо дуже погане поєднання. Пожежонебезпечне. Так що обов’язково дістаньте їжу з цієї красивою коробочки і розігрійте її окремо.

...Тарілки з візерунками і орнаментом

Навіть натяк на золоту фарбу може стати причиною пожежі. Так що розігрівайте їжу виключно в однотонній посуді.

…Термоси та кружки-перенесення

Більшість представників подібної продукції зроблені або з нержавіючої сталі, або з пластику. Обидва варіанти – найлютіші вороги мікрохвильовій печі.

…Склянку води

Тут підстерігає інша загроза для здоров’я: ви ризикуєте обпектися. Звертали увагу, що рідина в мікрохвильовці нагрівається без бульбашок повітря? Вони, як не дивно, відповідальні хоч за часткове, але охолодження. А з мікрохвильової печі ви, з найбільшою ймовірністю, дістанете чашку або склянку з окропом. Висновок: розігрівати воду подібним чином можна, але тільки протягом дуже короткого часу – приблизно 20 секунд.

За матеріалами infokava.com.

Добавить комментарий