Що варто знати українцям, які літають за кордон з тваринами

Щоб перевезти своїх улюбленців через кордон потрібна купа візитів до ветеринара, довідок та телефонних дзвінків до авіалінії, бо у кожного перевізника свої правила. Про це повідомляє Народна Правда із посиланням на ТСН.

Готуватися до подорожі необхідно завчасно. Фахівці радять придбати контейнер хоча б за місяць і поставити його вдома, аби тварина звикла до нього і не боялася. Також слід підготувати документи і вивчити правила перевезення тварин тією авіакомпанією, послугами якої плануєте скористатися.

Аби виїхати з країни, котам, як і людям, потрібен міжнародний паспорт. Але самого паспорта мало, у ньому мають стояти всі необхідні візи, тобто щеплення. Зробити необхідні сертифікати приватна ветеринарна клініка не може – у Києві аналізи робить лише центр охорони здоров’я тварин.

Аби завезти тварину до Євросоюзу, потрібно чипувати звіра, зробити йому щеплення та дочекатися результатів аналізів, тож на підготовку до подорожі слід витратити чотири місяці. США не вимагають чипування та багатьох щепленнь, достатньо дійсної вакцини проти сказу, тож цілком можна вкластися у два місяці. Готова довідка чинна всього три дні.