Школу в селі Голубівка перевели на альтернативне опалення

Школу в селі Голубівка Новомосковського району перевели на альтернативне опалення. Замість застарілих газових котелень – дві сучасні автоматизовані. Паливо – дерев’яні пелети. Радіють і учні, і батьки, і вчителі – нарешті у закладі тепло. Економляться і витрати на паливо – як мінімум на третину. Про це повідомив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.

Школу в селі Голубівка перевели на альтернативне опалення4

«Переводимо на альтернативні види опалення навчальні заклади та лікарні по всій області. Зводимо сучасні модульні котельні, які замість газу використовують пелети. Це і економічно вигідно, і безпечно для людей та довкілля. Саме на енергоефективності та енергонезалежності країни акцентує Президент України Петро Порошенко, – зазначив Валентин Резніченко. – Дві альтернативні котельні опалюють і школу у Голубівці – нарешті у закладі стало тепло».

Середній школі у Голубівці – майже 80. Там навчається понад сотню учнів.

Газові котельні для обігріву двох корпусів звели ще у 1957-му. З часом вони стали обігрівати й інші будинки у селі, а старих потужностей не вистачало. З кожним роком узимку в школі все холоднішало. Діти навчалися при 14-15 градусах.

«Доводилось одягати на футболку теплу кофту, зверху – ще й товстий светр. Іноді й курточки не знімали на уроках», – розповів учень 7 класу Денис Каленін.

Газові котельні давно потребували модернізації. Та за підрахунками фахівців, набагато економніше було звести дві нові – на альтернативному паливі.

«Голубівська школа – перша у Новомосковському районі, яку опалюють пелетні котельні, – зазначила начальник відділу освіти Новомосковської РДА Олена Щербакова.
 
«Голубівська школа – перша у Новомосковському районі, яку опалюють пелетні котельні, – зазначила начальник відділу освіти Новомосковської РДА Олена Щербакова. – Нині у приміщенні тепло – задоволені і діти, і батьки. Всі ходять у легкому одязі. Це чудово!».

У кожній із котелень – два котли. Коли на вулиці плюсова температура – працює тільки один. За цим слідкує автоматика.

Зменшились і витрати на паливо. Дерев’яні пелети на весь опалювальний сезон коштують на третину менше за газ.

А головне – у школі значно потеплішало. Тепер стовпчик термометра у приміщенні підіймається до 24 градусів.
«Щоперерви відкриваємо вікно на провітрювання – а у класі все тепло і тепло. Це дуже добре», – поділилася учениця Анастасія Буряк.
«Щоперерви відкриваємо вікно на провітрювання – а у класі все тепло і тепло. Це дуже добре», – поділилася учениця Анастасія Буряк.

Загалом у 2017-му на Дніпропетровщині майже 20 закладів освіти перевели на альтернативні види опалення.