Шмигаль: “Ліфти та водопостачання повинні функціонувати під час відключень світла”

Кабінет Міністрів України доручив Міністерству інфраструктури та Фонду енергоефективності спільно із місцевими керівниками розробити програми для забезпечення мінімальної енергетичної незалежності громад та окремих багатоквартирних будинків.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив про це під час засідання уряду, підкресливши важливість забезпечення роботи ліфтів, насосів для водопостачання на верхні поверхи, а також генераторів і сонячних панелей.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

“ОСББ можуть отримати компенсацію від Фонду енергоефективності за встановлення сонячних електростанцій та теплових насосів для опалення”, – додав Шмигаль. Він зазначив, що держава надає гранти до 2 мільйонів гривень для поліпшення умов енергозабезпечення, і місцева влада має активно включатися у цей процес.

Крім того, прем’єр підкреслив важливість надійного енергопостачання для критичної інфраструктури. Зараз у медичних закладах України є понад 11 тисяч генераторів, що є необхідною умовою для контрактування з Нацслужбою здоров’я.

“У межах спільного проекту зі Світовим банком ми встановлюємо в медзакладах сонячні станції з акумуляторами для накопичення електроенергії. Наразі понад 60 лікарень мають такі станції. Нещодавно медичні заклади у 20 областях України отримали 300 систем зберігання енергії. Загалом протягом 2024 року медзаклади України отримають 2000 таких систем”, – підсумував Шмигаль.

фото з відкритих джерел

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!