Скарбниця Дніпропетровщини продовжує поповнюватися (Фото)

Нещодавно завершилась археологічна експедиція в селищі Токівське, що у Апостолівському районі. Тривала вона декілька років. За цей час наші археологи знайшли там багато цікавих та історично важливих артефактів.

Розпочалась експедиція у 2013 році. Вченими було знайдене святилище древніх народів, датоване приблизно II тис. до н. е. Відшукали і поселення, а в ньому – нові цікаві експонати. Серед усього – фрагменти скіпетра-песта, що використовувався в тому числі й для проведення різноманітних ритуалів.

«Це символ влади. Він був знайдений поряд з ливарними формами,що може говорити про те, що люди, які займались ливарною справою, тобто майстри, мали особливий статус. Подібні знахідки розширюють уяву про населення регіону в добу пізньої бронзи і раннього заліза», – говорить заступник директора з наукової роботи Дніпропетровського національного історичного музею ім. Яворницького Олександр Старік.

Він зазначив, що під час розкопок були знайдені різні ливарні форми для знарядь праці, в тому числі кинджал та навіть люстерко, що є рідкісною знахідкою. А минулоріч на території Токівського знайдено кам’яну статую бронзової доби. «Як виявилось, це «Балбал» – ранній тип Половецької кам’яної баби.

Для неї характерна велика голова, нечітке «малювання» обличчя, рук. На моїй пам’яті в області є тільки три подібні знахідки», – сказала завідуюча відділом археології Дніпропетровського національного історичного музею ім. Яворницького Оксана Рудьковська. Вона також зазначила, що в цьому році археологічна експедиція була більш плідною тому що в ній брали участь дніпровські студенти – історики та археологи.

Завдяки цьому дослідження вдалось розширити одразу в декількох напрямках і знайти більше експонатів.

Анастасія Нефретова