Скільки буде коштувати європейцям український борщ

Постний борщ, який буде приготовлений в Україні, або в деяких інших країнах Європи, не буде відрізнятися в ціні. Це показав моніторинг Асоціації постачальників торговельних мереж у супер- та гіпермаркетів ряду країн ЄС та нашої країни.

Ціна на капусту в Україні далеко не сама низька. Румун зараз заплатить за кілограм капусти у супермаркеті 9,9 грн., литовець – 11,2 грн., естонець – 11,8 грн. Українцю прийдеться викласти за неї вже 12 грн. Ще дорожче прийдеться сплатити в Угорщині – 19,7 грн., і в Польщі – 21,2 грн. Тому якщо брати капусту, то констатуємо, що дорожчати вже нікуди, тому що зростання ціни приведе до напливу більш дешевої європейської.

Кілограм картоплі в Україні обійдеться у 7 грн., у Польщі вже у 10,6 грн., Литві – 16,6 грн., в Естонії – 16,6 грн., в Угорщині – 23,6 грн. Цього разу найдешевша картопля виявилася в Україні.

У румунському супермаркеті кілограм моркви можна купити за 10,5 грн., а в нас за 11 грн. Далі за рівнем цін йде Польща, де морква обійдеться у 14,1 грн. В Угорщині треба буде заплатити 19,7 грн., у Литві – 20,9 грн., а в Естонії 29,6грн.

«Таким чином ми є країною низького достатку, але вже не є країною низьких цін, якщо навіть наша головна страва – борщ, в нас коштує не дешевше, ніж у сусідів», – зазначив генеральный директор Української асоціації постачальників торгівельних мереж  Олексій Дорошенко