Смертельні дози звичних речей для нашого організму

Іноді звичні речі можуть стати смертельно небезпечними, якщо не знати міру в їх вживанні. Алкоголь. Це, звичайно, не життєво необхідний продукт, але багато людей його вживають. Смертельною є доза алкоголю 6-12 грам спирту на кілограм власної ваги. Простіше кажучи, це три літрових пляшки для одного організму.

Вітаміни. Усі вітаміни можуть бути смертельними для людини, якщо вживати їх у великих кількостях. Недолік і надлишок тих чи інших вітамінів так само шкідливий для організму. Наприклад авітаміноз вітаміну А призведе до посиленого випадіння волосся, а гіпервітаміноз — до отруєння. Добові дози будь-яких вітамінів у обов’язковому порядку зазначаються на упаковках.

Сонячне світло. Надмірне перебування на Сонці призводить до дефектів шкіри, зниження статевої функції, розвитку онкологічних захворювань і смерті. Смертельна доза на сонці —  8 годин.

Нікотин. Думаєте, нікотин міститься тільки в тютюні?  Він є у  помідорах, картоплі, болгарському перці і баклажанах. Але його концентрація в продуктах абсолютно не шкідлива для людини. Натомість, чистий нікотин це дуже сильна отрута. Смертельна доза нікотину для людини 0,5-1 мг на кілограм ваги (близько 100 сигарет за раз).

Столова сіль. Наша добова норма солі всього 1,5-4 м (якщо вилучити сіль з раціону, то почнуть відмирати м’язи, порушиться робота шлунку і серця, робота психіки і будуть постійні депресії). Надлишок солі так само дуже небезпечний. Смертельна доза солі для людини 250 м. Смерть буде дуже болісною через велику кількість набряків.

Кофеїн. Міститься в каві, чаї, енергетичних напоях і колі. У невеликій кількості кофеїн викликає почуття бадьорості і прилив сил. Смертельною дозою кофеїну є 10 грам, в перекладі на літри це 4,5 літра кави.

Вода найнеобхідніша речовина, якою, до речі, можна отруїтися, навіть якщо вона джерельна. Занадто багато води призводить до гіпергідратації — це порушення всіх функцій організму і подальша смерть. Щоб цього досягти, потрібно випити більше 7 літрів води на добу. Звичайно водне отруєння велика рідкість, але воно трапляється.

Добавить комментарий