Сьогодні день парашутиста

День парашутиста — свято міжнародне. І хоч воно не є офіційним, проте визнане в усіх кругах любителей та професіоналів.

В цей день в 1930 році група радянських льотчиків-парашутистів на чолі з Б. Мухортовим вперше здійснила під Воронежем серію стрибків з літаків. Ця подія поклала початок масовому розвитку парашутизму.

Цікаво, що перші відомості про виконання стрибка з парашутом в Україні датовані 13 червня 1917 року, коли повітроплавець російської армії поручик Нарбут в добровільному порядку виконав перший стрибок з парашутом з літака. Це трапилося в Київській військовій школі.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

Вважається, що перший варіант парашуту, більш схожий на сучасний, був сконструйований Леонардо да Вінчі. Та вже більш кваліфікований варіант був розроблений, сконструйований і випробуваний техніком-самоучкою Глібом Котельниковим. Перший парашут був легким, поміщався у ранець, завжди перебував з льотчиком. Результати випробувань показали, що парашут діяв безвідмовно. 27 жовтня 1911 Котельников патентує свій винахід «РК-1» і звертається у військове міністерство. Та до 1929 року влада вважала цей винахід «непотрібним».

Початок масового парашутизму в Україні пов’язаний з появою низки аероклубів у 1931 році, в яких, окрім підготовки льотчиків, готувались і парашутисти, без яких неможливо було налагодити парашутно-рятувальну служб. Шлях українського парашутизму від 1931 року та по сьогодні знаменний 469 рекордами світу, які встановили 114 спортсменів-парашутистів.

Принагідно нагадати, що  наші спортсмени-парашутисти відзначились встановленням 10 рекордів світу та 9 рекордів Європи. Віримо, що славетне минуле українського парашутизму буде втілене у нові досягнення. Тож бажаємо всім, хто причетний до цього виду спорту, яскравих стрибків, підкорення нових спортивних висот та м’яких приземлень!

За матеріалами work.ua.

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!

Залишити відповідь