Сьогодні День вишиванки: скільки коштує модний тренд у Дніпрі

Прадідівський вислів “народитися у сорочці” означає бути щасливим у житті. У слові “сорочка” – закодована сукупність енергій, які творять довершену і гармонійну долю людини. Свято вишиванки 18 травня стало особливо популярним декілька років тому. У цей день люди масово вдягають одяг з національною символікою, влаштовують акції та флешмоби. «Вісті Придніпров’я» дізнавались, скільки коштує модний національний тренд у Дніпрі.

Тренд сучасної моди

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

У Дніпрі безліч магазинів, які пропонують вишиванки на будь-який смак.  «Все залежить від типу вишивки – якщо вона ручної роботи, ціна стартує від півтори тисячі і вище. А от якісну вишиванку, де візерунок нанесено машинкою можна придбати за 500-800 грн», – розповідає продавець одного з магазинів Олеся.

____ 1

Дитячі вишиванки коштують на рівні дорослих, якщо це ручна роботи, і близько 300-500 за машинну вишивку. В Інтернеті також багато цікавих пропозицій. Наприклад, дитячу вишиванку можна придбати від 100 грн. Тут окремі майстри продають свої роботи трохи дешевше, є пропозиції стосовно вживаних речей, а також вишиванки масового виробництва.

____ 2

Жіночі та чоловічі вироби в Інтернеті також мають широку цінову розбіжність. Хтось пропонує не нові речі, але гарної якості (від 200 гривень і вище) або ж вишиті вручну сорочки від 3 і вище тисяч гривень.

____ 3

Візерунок – це код

Особливу і ексклюзивну вишиванку можна замовити у майстрині особисто під ваші смаки. «Я вкладаю у вишиванку не просто візерунок ручної роботи, але і особливий сакральний зміст. Аби вона несла позитивне значення, адже це не тільки елемент одягу та атрибут патріотичного кітчу – це дещо більше: святе, духовне – генетична пам’ять, у якій зашифрований особливий код нації. Для дітей я створюю вишиванки, які захищають, дають здоров’я», – розповідає майстриня з Дніпра Олена. Вартість дитячої сорочки – від 1000 грн (в залежності від типу та складності), вишиванки для дорослих можуть коштувати по-різному, адже все залежить від бажання клієнта та складності його виконання. Але в середньому ціна в межах 5 тисяч гривень.

Вишиваний код Дніпропетровщини

Українським майстриням відомо близько 250 видів вишивальних швів, які базуються на 20 техніках. Стародавніми класичним техніками на Дніпропетровщині було вишивання низзю та ажурними мережками. Вишивки хрестиком здебільшого геометричні, а також рослинні, що набули геометричного характеру. Це найбільш характерний стиль для нашого регіону.

____ 4

Дослідники, які розглядали найстаріші колекції вишивок Дніпропетровського краю, говорили: «Такого розмаїття ромбів, хрестів, косих хрестів, свастик, зірок, трикутників, квадратів, їх поєднання, вписування одних елементів в другі.., важко собі уявити».

Мода диктує своє

Але сьогодні багато майстрів осучаснюють вишиванки, роблячи синтез сучасного одягу та стародавніх візерунків. Вишивані елементи з’являються на модних джинсах, сукнях чи краватках. Бюджетним варіантом є футболка з вишивкою (машинною або ручною) чи стильний принт, який імітує вишивання.

____ 5

Тенденція до вишиванок поступово стала поширюватись не лише на одяг – такими візерунками прикрашають автомобілі, мобільні телефони, створюють манікюр у стилі «вишиванка» чи навіть шиють міні-вишиванки для домашніх тварин.

____ 6

Але яку б вишиванку ви не обрали – робіть свій вибір, прислухаючись до серця.

Дарина Сухоніс

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!