Сьогодні — День зимового сонцестояння

Сьогодні, 21 грудня, День зимового сонцестояння – найкоротший день і найдовша ніч року. 21 і 22 грудня — найкоротші дні в році, а ніч з 21 на 22 — найдовша. З погляду астрономії це явище пояснюється так: під час зимового сонцестояння в північній півкулі Землі Сонце найменший час залишається над горизонтом, перебуваючи у найнижчій позиції над обрієм. Пише «Укрінформ».

У моменти сонцестоянь Сонце у своєму видимому русі за екліптикою найбільше віддаляється від небесного екватора і досягає найбільшого схилення, північного або південного.

У такому положенні сонячний диск затримається впродовж трьох днів (звідки й походить назва «сонцестояння») і вже починаючи з неділі почне поступово підніматися над горизонтом — його «небесний шлях» збільшуватиметься, а світовий день почне прибувати. Цей період вважається початком астрономічної зими і зміною зодіакального сузір’я – Сонце вступає до знаку Козерога і повертає на весну.

У сиву давнину, ще до запровадження християнства, наші пращури святкували в цей день «родини сонця», або «народження Коляди» — язичницького сонячного божества. Відсьогодні починали співати колядки — величальні пісні українських хліборобів. А ще казали: «Сонце повертає на літо, а зима на мороз».

Добавить комментарий