Сьогодні у Дніпропетровську буде сонячно

Сьогодні у Дніпропетровську та області очікується безхмарна погода. Вітер північно-західний, 2-4 м/с. Температура повітря вдень сягне позначки 17-21 градус, вночі – 6-8 тепла.

Цього дня вшановується пам’ять святих Трохима, Саватія і Зосими Пустельника. З 2 жовтня проходили Трохимівські вечірки – вибір наречених. У народі казали: «На Трохима не проходить щастя мимо: куди Трохим, туди і воно за ним». Також у це свято бував і перший снігопад. Якщо до цього дня лист із берези і дуба опав не чисто – слід чекати сурової зими.

Зосима — заступник бджіл. Цього дня збирали мед, і говорили: «Вулика в льох став, свято меду прав». Із 2 по 10 жовтня пасічники переносили в омшаники (погрібки) вулики. При цьому спостерігали: якщо бджоли старанно позаліплювали вічка воском чи прополісом — зима буде суворою, а коли злегка, то теплою.

Люди помітили, що північний вітер — до холоду; південний — до тепла, західний — до мокроти; східний — до доброї погоди. За народними спостереженнями, якщо у цей день туман і тепло, летить довге павутиння — очікується сприятлива осінь.

Добавить комментарий