Сьогодні згадують про землетрус, який знищив цілу столицю

6 жовтня, в День поминання загиблих під час землетрусу 1948 року, в туркменській столиці Ашхабаді згадують одну з найбільших руйнівних катастроф ХХ ст. В ній загинуло понад 30 тис. осіб. В Туркменістані цей день вихідний — приспускаються державні прапори, відміняються розважальні заходи, на телевізійних і радіоканалах звучить траурна музика. У церквах і мечетях міста служать панахиди, проходять поминальні обіди. Повідомляє gazeta.ua.

Руйнівний землетрус силою до 10 балів за шкалою Ріхтера відбувся в ніч з 5 на 6 жовтня 1948 року. Місто Ашхабад було повністю знищене. Епіцентр землетрусу знаходився біля селища Кара-Гаудан приблизно в 25 км на південний захід туркменської столиці. Там на поверхні землі утворилися величезні тріщини, пише «Альманах визначних подій».

Більшість будинків Ашхабаду були складені з саманної цегли — висушена на сонці суміш глини і соломи. Вони були зруйновані вмить. Впали не тільки глинобитні будівлі, але й майже всі капітальні споруди. Вціліли буквально кілька будівель, серед яких були ЦК компартії і старовинна мечеть на проспекті Свободи — нині проспект Махтумкулі.