Сонячна електростанція будинку за кілька кроків

Сонячні панелі – альтернативне джерело електроенергії, безпечне для екології та вигідне для споживача. Дедалі більше приватних господарств України підключають його, щоб компенсувати витрати на комунальні платежі та заробляти на зеленому тарифі, тобто продажу електрики державі.

Сьогодні ми розповімо порядок оформлення та встановлення сонячної станції в особистих цілях або як інвестицію.

Покрокова інструкція для встановлення СЕС

Підключення електростанції включає кілька етапів.

Оцінка придатності об’єкта для монтажу

Почати варто з комплексної оцінки об’єкта, на якому планується встановлення обладнання. Необхідно підібрати ідеальне місце, де СЕС покаже максимальну продуктивність.

Важливо дотримуватися таких умов:

  • з 11:00 до 16:00 години сонячні панелі повинні залишатися на світлі, тінь у цей час неприпустима;
  • поле батарей може складатися з двох або трьох різно орієнтованих площин;
  • батареї мають бути звернені на південь під кутом 30-35° (можливе відхилення до 40°, але це зменшить річну генерацію електроенергії);
  • потрібно достатньо місця, наприклад, для СЕС потужністю 1 кВт потрібно 7 кв. м.

Перевірка виділеної потужності

Згідно з договором з РЕМ, кожному будинку виділяється певна потужність, як правило, 5 кВт. Куплена електростанція має відповідати цьому критерію. Для встановлення потужнішої СЕС потрібно звернутися до місцевого РЕМ. З собою потрібно взяти паспорт та документи на об’єкт нерухомості.

Збільшення виділеної потужності оплачується окремо, ставки залежать від регіону та кількості фаз.

Вибір сонячного обладнання

Основа сонячної електростанції – панелі, які встановлюються зазвичай на покрівлі. При виборі слід враховувати вид панелей:

  • полікристалічні, недорогі, на основі кремнію;
  • монокристалічні, більш дорогі та функціональні, з високоочищеного кремнію;
  • біфаціал, двосторонні монокристалічні батареї з ще більш високим ККД.

Кількість панелей залежать від потужності СЕС, наприклад, для 10 кВт потрібні 36-40 панелей на 250-280 Вт.

У комплект домашньої СЕС також входить інвертор. Його потужність має перевищувати цифру, зазначену у договорі з РЕМ. Також враховуйте його вигляд:

  • мережевий працює тільки на генерацію електрики в мережу;
  • автономний накопичує енергію для особистого споживання, не передає її до мережі;
  • гібридний може використовуватися для отримання прибутку за допомогою зеленого тарифу та виступати джерелом резервного харчування.

Підібрати СЕС оптимального типу допоможе компанія «Генерація». Тут доступний великий вибір сонячних панелей та готових комплектів.

Монтаж та пробний запуск

Встановлювати та підключати сонячну електростанцію повинен фахівець, який вміє працювати зі змінним струмом, оскільки монтаж – небезпечне завдання.

Після встановлення необхідно зробити пробний запуск, протестувати систему, перш ніж реєструвати СЕС.

Подання заяви до РЕМ

Це найпростіший пункт: потрібно лише звернутися до місцевого відділення РЕМ та заповнити заяву за вказаною формою. Потрібне посвідчення особи та документи, що підтверджують право власності на будинок.

Оформлення та отримання ВТМ

На даному етапі треба сплатити обладнання (двонаправлений лічильник, модем), а також монтаж. Приблизна вартість приладів та 8 – 10 тис. грн. Після оплати РЕМ або підрядна організація завершать встановлення.

Укладання договору з Обленерго

Представник ОблЕенерго має оглянути СЕС перед підписанням договору. У документі фіксуються умови (терміни та спосіб оплати), а також реквізити для отримання виплат за зеленим тарифом. Отримувати гроші можна на рахунок у будь-якому банку.

Навіщо укладати договір?

Головна причина встановлення сонячної електростанції: це вигідно. СЕС повністю покриває потреби електрики енергії, компенсує витрати на комунальні платежі. У випадку автономного або гібридного обладнання також з’являється страховка на випадок позапланового відключення електропостачання.

Сонячні панелі – ще й вигідна інвестиція. Надлишки електрики можна продавати державі, на чистий прибуток виходять за 3-4 роки.

Якщо ви хочете використовувати СЕС максимально вигідно, зверніться до компанії «Генерація». На сайті https://generacia.energy/poslugy/dlja-doma/ ви знайдете актуальні пропозиції щодо зеленої електрики.