Спільними зусиллями до розвитку регіону

Економічна, екологічна та навіть військова перевага будь-якої держави, як не дивно, визначається саме у наукових лабораторіях. Якою б багатою на сировину не була країна, запаси можуть закінчитися, чого не можна сказати про передові технології.

Дніпропетровщина знаходиться у трійці наукових лідерів, поступаючись місцем тільки Київській та Харківській областям. Влада чітко розуміє, що наука має бути в пріоритеті області, адже це – запорука успіху у перспективі. Саме тому у стінах облради зібралися вчені-лауреати з металургії, космічних досліджень, медицини та транспорту. Головною темою для дискусії стало впровадження Стратегії розвитку Дніпропетровської області до 2020 року та створення Наукової ради.

«Ми ставимо за мету забезпечити комфортне життя в області усім: і бізнесменам, і науковцям, вчителям  та іншим. Документ Стратегії розвитку є базовим, на його основі формується  план соціально-економічного розвитку, приймаються бюджети. Для її реалізації ми об`єднуємо владу, науку, бізнес, екологів, які мають свої напрацювання та конкретні корисні пропозиції. Для цього при обласній раді створимо робочу групу з питань уточнення Стратегії розвитку регіону», – зазначив голова Дніпропетровської обласної ради Гліб Пригунов та нагородив вітальними листами 20 лауреатів Державної премії України у галузі науки і техніки з Дніпропетровщини.

Присутні виступили з доповідями та відзначили важливість науки у економічному розвитку області й країни. Зокрема, голова Придніпровського наукового центру НАН України, академік НАН України Анатолій Булат висловив подяку голові обласної ради за належну увагу до проблем вчених. Також науковці запропонували створити експертну раду при голові облради, яка б вносила свої пропозиції до Стратегії та інших напрямків розвитку області.

Залишити відповідь