Співпраця українських та польських навчальних закладів в рамках проекту дофінансування за програмою Еразмус+
Українсько-Польський освітній Форум з такою назвою вперше відбувся 4 квітня 2016 року у Дніпропетровському університеті імені Альфреда Нобеля за ініціативи його президента Бориса Холода.
Його організаторами стали Фундація Central European Academy Studies and Certification (CEASC) у співпраці з Consulting Group 2027, Республіка Польща, а також Дніпропетровський університет імені Альфреда Нобеля, – в рамках проекту «Відкрита Польща».
Своєю головною метою Форум мав ознайомлення учасників зустрічі з особливостями розробки проектних ідей та підготовки проектних пропозицій для залучення фінансування проектів за програмою Erazmus+ для середньої освіти, з методами пошуку партнерів для реалізації міжнародних проектів.
“Я знаю: ми будемо скаржитися щоденно не нестачу грошей в освіті, – зауважив Микола Смолінський, президент польської фундації Центрально-Європейської Академії освіти і сертифікації. – Ми щодня чуємо про великі мільярди, які можемо отримати від Європейського Союзу, від багатьох світових інституцій. Але вони можуть прийти в Україну і в нашу освіту тільки у вигляді фінансування для конкретних проектів під професійним управлінням. Польща є на даний момент найуспішнішою в ЄС (за показником залучених коштів на одного мешканця країни) тільки через те, що має 15-20 тисяч фахівців, які здатні опрацювати цей фінансовий ресурс».
Про конкретні проекти, що їх за підтримки міжнародних фундацій у партнерстві з провідними університетами Європи здійснює Дніпропетровський університет імені Альфреда Нобеля, розповів Борис Холод, президент Дніпропетровського університету імені Альфреда Нобеля, який 15 років тому став одним з засновників БО “Українсько-Польський центр сприяння розвитку менеджменту, підприємництва та інвестицій». «Тільки у тісній освітній співпраці за участю професіоналів з використання сучасних інструментів управління проектами можуть бути реалізовані такі важливі зараз для України проекти подвійних дипломів та інші інноваційні програми. Зараз ми за підтримки Міжнародного благодійного фонду «Планета Альфреда Нобеля» розпочинаємо на Дніпропетровщині впровадження проекту з грантової підтримки талановитої молоді з метою реалізації дійсно рівних можливостей її доступу до якісної європейської освіти. Це конкретна справа, і ми будемо робити її разом з вами і рухатися далі – у європейське майбутнє», – підкреслив Борис Холод.
Під час Форуму були також детально розглянуті наступні теми: « Erasmus+ – програма співпраці і мобільності в сфері освіти», «Можливості дофінансування співпраці шкіл в рамках програми Еразмус+», а також йшлося про роботу над власними проектами, фінансованими з джерел ЄС, з прикладами, досвідом, конкретними методичними рекомендаціями, а також про вимоги до учасників подібних проектів.
Знайшовся час і для вручення нагород директорам шкіл-партнерів за успішну участь у спільних освітніх проектах. Всі присутні отримали не тільки сертифікати, але й реальний поштовх до подальшої спільної праці. «Ми впізнали сьогодні багато не просто корисного, але й того, що зможе швидко втілити у життя багато наших ідей. Подальше залежить тільки від нас, від змін у нашому спільному підході до можливостей отримання допомоги…» – так побачила результати Форуму Світлана Заболотська, викладач НВО Ліцей нових інформаційних технологій м. Дніпродзержинська.