Віктор Кучинський: «Громадська рада створена для співпраці»

Громадська рада при Дніпропетровській обласній державній адміністрації збирається майже щомісяця, аби обговорити нагальні питання. Які відносини між членами ради, які питання вони порушуватимуть на найближчому засіданні та який був конкурс для громадських організацій на місце в раді — в ексклюзивному інтерв’ю «Вістям» розповів головний отаман громадської організації МГО «Кодацьке військо Запорозьке» та перший заступник голови громадської ради при облдержадміністрації Віктор Кучинський.

Бути фахівцем

— Чому Ваша організація вирішила приєднатися до громадської ради при обласній державній адміністрації?

— Зазначу, що наша громадська організація разом з іншими трьома створила координаційну раду. Ми об’єднались, кожен зберіг своє «обличчя», але діяльність погоджуємо з партнерами. Так-от, із чотирьох до громадської ради потрапили три. Ми хотіли побачити, як працює адміністрація, як вони виконують свої функції, як створюється механізм роботи державного апарату тощо. Громадська рада створена для сприяння участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики.

— Що потрібно для якісного контролю діяльності виконавчої влади?

— Передусім треба бути фахівцем, перш  ніж  критикувати або дискутувати з департаментами адміністрації. Перші півроку намагався зрозуміти, як усе працює. Можу сказати, що департаменти виконують усе згідно із законодавством. Зрозумівши алгоритм того, як приймаються та виконуються рішення, стало значно легше, і ми налагодили діалог та почали плідну співпрацю.

— Які відносини склалися у громадській раді між представниками різних організацій?

— Для того щоб потрапити до громадської ради, організації повинні були витримати важкий конкурс. Зараз ми уже добре знаємо один одного і зрозуміло, для кого ця діяльність цікава та потрібна. Склад громадської ради — це патріотичні українці, які дотримуються свого слова і хочуть найкращого для нашої області. Якщо ми пообіцяли щось зробити — обов’язково виконуємо.

Основна діяльність

— Як проходять засідання?

— Спочатку ми визначались зі складом, статутом, тривали голосування за голову, заступників та розподіл на комітети. Можна сказати ми «приглядались» один до одного та наразі працюємо злагоджено і цілеспрямовано. І коли закінчиться каденція цієї ради, мені не вистачатиме спілкування із колегами та тієї атмосфери, яка панує в колективі.

За законом, засідання повинні відбуватися раз на три місяці, але ми збираємося частіше, бо питань дуже багато. Для формування порядку денного будь-який член громадської ради може порушити те питання, яке його хвилює, яке він вважає таким, аби рада його розглянула. Ми домовились від самого початку, що ніхто не може робити будь-які заяви від імені громадської ради, якщо рішення колегіально ще не ухвалено.

— Із якими департаментами особисто Вам доводиться спілкуватися найчастіше?

— Мені найбільше доводилося комунікувати  із департаментом соціальної політики. В нас виходить максимально плідний та конструктивний діалог. До громадської ради звертаються люди, які потребують допомоги — це певні роз’яснення щодо нарахувань пенсій, субсидій, допомога організаціям, які займаються лікуванням дітей, ветеранам АТО. Рада розглядає ці та інші звернення та направляє їх до потрібного департаменту.

Зараз я — заступник голови громадської ради, а до цього очолював комітети і опікувався такими напрямами, як екологія, культура та мистецтво, молодь, спорт та козацтво. Для мене ці теми були не нові, я добре орієнтуюсь у даних питаннях.

— Як знаходите час на роботу в громадській раді?

— Коли маєш бажання і розумієш необхідність, то час завжди знаходиться. Облдержадміністрація уже зробила чимало, стає менше формальності та бюрократизму, що дуже тішить; вибудовуються стосунки із громадськістю.

— Які питання плануєте порушити на найближчому засіданні?

— Соціального захисту, транспорту, екології.

Крім того, в найближчих планах — обговорення реалізації мовного закону в області, який набрав чинності 16 липня.

АНАСТАСІЯ НЕФРЕТОВА, ФОТО

З АРХІВУ ВІКТОРА КУЧИНСЬКОГО