Справжня перлина: як у центрі Дніпра з’явився інтерактивний фонтан

Обираючи маршрут для прогулянки містом, неможливо пропустити Катеринославський бульвар – справжню перлину центру Дніпра, прикрашену одним із найкрасивіших фонтанів міста. Розповідає «Дніпро Культура».

Катеринославський бульвар – цікаве явище сам по собі: це одна з найкоротших вулиць Дніпра. Довжина бульвару складає всього лише 106 метрів. І не дивно, бо окремою вулицею бульвар став не так давно, у 2004 році. І тоді ж було створене справжнє диво, найпомітніша прикраса бульвару – інтерактивний фонтан.

Історія його створення пов’язана з історією старої підземної річки, що протікала на місці Катеринославського бульвару. Звалася вона Половицею, і згодом була закута у колектор, і з того часу протікає точнісінько під бульваром.

Спочатку фонтан мав бути лише часткою ансамблю з фонтану та струмка – як невеличкий пам’ятник річці Половиці. Але згодом проект було призупинено, і поки що бульвар прикрашають лише струмені фонтану.

Як згадує архітектор Ольга Подушкіна, цей фонтан з самого початку планувався не як самостійна прикраса міста, а як частина архітектурного ансамблю Катеринославського бульвару. І цей план цілком вдався – дуже важко уявити, що це водне диво могло би бути десь у іншому місці.

Самостійної назви йому так і не дали, і в народному слові він досі залишається «фонтаном на Катеринославському бульварі». Проте це один із найпомітніших і найулюбленіших фонтанів жителів міста. Струмені води вириваються з-під землі – ніби крихітні холодні гейзери. Не дивно, що в літню спеку поміж водяних стовпчиків метушиться не лише малеча, але й дорослі раді охолодитися.

Але по-справжньому краса фонтану розкривається ввечері, коли вмикається різнокольорове світло, и починається дивний танок води та променів: синіх, червоних, зелених. Враховуючи те, що вогнями сяє увесь бульвар – прикрашена кожна будівля – місце має казковий  вигляд. Не дивно, що саме цей фонтан майже відразу після відкриття став улюбленим місцем для весільних фотосесій. Молодятам важко знайти більш ніжне і легке тло навіть у такому багатому на гарні місцині місті як Дніпро.

Через незвичайну конструкцію та сучасний урбаністичний вигляд з фонтаном не пов’язано класичних легенд. Немає куди кинути монетку, щоб повернутися, не цілуються на його тлі закохані (довелося б низенько присідати). А от проскочити влітку поміж стовпчиків води та не замочити одяг – вірна прикмета спіймати у фонтані удачу. Особливо ця місцева традиція популярна у студентів під час весняних і літніх іспитів. Проте й більш серйозні люди не нехтують такою можливістю прихопити трохи удачі.