Стало відомо, скільки українців займаються самолікуванням

69% хворих в Україні займаються самолікуванням, не звертаючись по допомогу до лікарів. Такими є результати дослідження, пише «Українська правда. Життя».

Половина всіх українців вживали ліки за порадами знайомих чи рекомендаціями в інтернеті. Майже 40% учасників фокус-груп скаржились на непрофесійність медперсоналу. Третина пацієнтів вважають, що лікарі виписують надто багато ліків. Також однією з причин недовіри пацієнти вважають корупцію в лікарнях.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

За словами учасників дослідження, медики лише в половині випадків пропонують пацієнтам дешевші та дорожчі ліки на вибір.

Аналіз найбільш продаваних ліків в аптеках України показав, що пацієнти щорічно витрачають понад 3 млрд грн на препарати, без яких можна було б обійтися. Головною проблемою 94% пацієнтів, які брали участь у фокус-групах, вважають саме високу вартість препаратів.

До того ж, 48% українців скаржаться на підробки та неякісні ліки. Згідно з результатами дослідження, більш ніж 56% пацієнтів вживали лише частину прописаних ліків з фінансових причин.

“Сподіваємося, що до травня буде прийнято закон “Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів”. Крім того, з квітня 2017 року планується впровадження програми реімбурсації (компенсації) вартості ліків в аптеках. На це уряд виділить 500 млн гривень. До кінця року має запрацювати й єдина електронна база всіх пацієнтів”, – розповіла в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

Аби почати лікування, пацієнтам доводиться вдаватися до різних стратегій: відкладати лікування, проходити неповний курс, позичати кошти, продавати майно. Це слугує підтвердженням непослідовної фармацевтичної політики в Україні: фінансовий тягар майже завжди лягає на плечі хворого.

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!