Тепло одягатися, ситно їсти та не вживати алкоголю — спеціалісти нагадали, як уникнути переохолодження

За вікном – то дощ, то сніг. За день температура повітря «скаче» від мінус п’яти до плюс семи, і все це – з крижаним вітром. Цьогорічна мінлива погода щоранку примушує мешканців Дніпропетровщини вирішувати непросту дилему: як одягтися, щоб не було жарко, але й не змерзнути. І взагалі – як не застудитися? В обласному центрі здоров’я нагадують: при похолоданні головні вороги – алкоголь, голод та вологий одяг.

Переохолодитися можна і в плюсову погоду, кажуть спеціалісти. Тим паче, якщо на вулиці велика вологість та сильний вітер. Тож зараз саме час згадати кілька простих правил, які допоможуть вберегтися від хвороби.

В морози замість одного товстого светра краще надягти кілька легких. Багатошаровість дозволить уникнути пітливості, яка вкрай небезпечна в холоди. Стало жарко – знімайте одну з кофтин. Неприйнятне вузьке взуття — воно обмежує кровотік. Не забувайте вдягати рукавички, а ніс та вуха захищати шапкою, шарфом, піднятим коміром. Сережки взимку краще не носити, адже в мороз вони швидко охолоджуються та сприяють обмороженню мочок.  

Якщо плануєте цілий день фізично працювати на морозі, візьміть запасний одяг. Достатньо буде замінити мокрі речі на сухі, щоб уникнути переохолодження. Намагайтеся щопівгодини заходити в тепле приміщення, рухайте руками, ногами, пальцями, щоб посилити кровообіг в судинах.

Зима – час висококалорійних харчів. Обов’язково поїжте перед виходом на вулицю або якщо змерзли. Беріть з собою термос з гарячим чаєм.

На морозі ні в якому разі не можна пити алкоголь. Він розширює судини, що призводить до більш швидкої втрати тепла. Не варто і палити.

Добавить комментарий