Тетяна Ричкова: «Новий аеропорт будуватимуть у Солоному»

Роботі із побудови нового аеропорту для дніпрян дали старт. Як повідомила народний депутат Тетяна Ричкова, його розташують у селищі міського типу Солоному Дніпропетровської області.

«За таке рішення висловилась більшість фахівців, які брали участь у розширеній нараді у Міністерстві інфраструктури, яка відбулась 25 січня. Будівництво аеропорту у Солоному дозволить звести складний технологічний об’єкт за сучасними світовими стандартами та відповідно його обладнати. Рішення ухвалили, врахувавши чимало чинників», — зазначила Тетяна Ричкова.

Новый аэропорт в Днепре

Одним із таких факторів, за словами народного депутата, стало те, що кошти, які довелося б витратити на капітальну реконструкцію злітних смуг у існуючих аеропортах Дніпра та сусіднього Запоріжжя, співставні з витратами на будівництво нового летовища.

Як зазначила народний депутат, аеропорт у Солоному відкриє нові можливості не тільки для цього населеного пункту, але і відразу для двох областей – Дніпропетровської і Запорізької.
Попередня назва нового аеропорту – «Придніпров’я», проте, за словами Тетяни Ричкової, усі бажаючі можуть запропонувати власні варіанти.

Нагадаємо, що питання будівництва нового аеропорту для Дніпра на державному рівні був знову піднятий у грудні 2017 року. Тоді народний депутат Тетяна Ричкова озвучила Президенту Петру Порошенку ключові проблеми авіасполучення обласного центру. Зведення нового аеропорту є ініціативою Глави держави, і стане першим великим будівництвом нового об’єкту з нуля у 2019 році.

За розрахунками Міністерства інфраструктури, вже за два роки від початку роботи нового аеропорту його пасажиропотік сягне 1,5-2 мільйони пасажирів. За підсумками 2018 року сумарний пасажиропотік аеропортів Дніпра і Запоріжжя склав трохи менше 700 тисяч, що є низьким показником для потужного регіону.

Фото- mtu.gov.ua та прес-служба