Тиждень, що минає: події Дніпропетровщини та країни
Тиждень, що минає, відзначився досить важливими подіями як в Україні, так і на Дніпропетровщині в цілому. Серед головних в регіоні – на Дніпропетровщині вирує грип – закриваються школи і садки, а в лікарнях області обмежено прийом планових хворих. В Україні ж обіцяють, що ціни на споживчі товари і послуги у зв’язку із підвищення мінімальної зарплати з 1 січня 2017 року до 3200 гривень не «полізуть вгору», «Євробачення-2017» таки прийматиме Київ та в українців може з’явитися ще один вихідний день – 25 грудня.
Чим жила країна?
Укрзалізниця переходить на новий графік руху. По новому графіку руху ПАТ «Укрзалізниці», який буде запущено 11 грудня, передбачено курсування 107 цілорічних поїздів, що на 8 більше, ніж минулого року. До слова, у новому графіку поїзди нічного сполучення не скасовуються і не зменшуються.
Зростання цін не буде. У Міністерстві соціальної політики стверджують, що підвищення мінімальної зарплати з 1 січня 2017 року до 3200 гривень не викличе зростання цін на споживчі товари і послуги. Про це сказав міністр соціальної політики Андрій Рева.
Ще один вихідний. У Верховній Раді зареєстрований законопроект, яким пропонується визнати 25 грудня вихідним днем. Автори документу – 24 депутати від різних фракцій. У пояснювальній записці сказано, що у світі більшість християнських церков відзначає Різдво Христове саме 25 грудня. Для багатьох українців така дата також є прийнятною. Як відомо, за результатами опитування Центру Разумкова, протестантами себе вважають 1,2% українців, римо-католиками – 0,8%.
Україна в лютому буде головувати в РБ ООН. У лютому 2017 року посол України при ООН Володимир Єльченко займе крісло Голови Ради Безпеки ООН, – йдеться в повідомленні організації в Twitter.
В Україні епідемія гриппу. У п’яти областях України та місті Києві інтенсивні показники захворюваності на грип та ГРВІ перевищили епідемічні пороги. Про це повідомила прес-служба Міністерства охорони здоров’я. Епідпоріг захворюваності перевищено в Запорізькій, Дніпропетровській, Харківській, Луганській і Чернівецькій областях, а також в столиці. Найвищий показник захворюваності на 100 тис населення зареєстрований в Київській області, найнижчий – у Закарпатській.
Вітчизняні канали стануть платними. Як повідомляється, з 1 січня в Україні набуває чинності законопроект №3504, який вносить зміни в закон України про телебачення і радіомовлення щодо уточнення умов розповсюдження програм телерадіоорганізацій в складі універсальної програмної послуги.
Таким чином, з нового року медіагрупи отримують право вимагати з операторів платного телебачення плату за мовлення каналів в їх мережах.
Що у Дніпрі?
Ожеледиця в місті. У Дніпрі рекордно зросла кількість постраждалих через ожеледицю: до травмпунктів шикуються черги . Більшість постраждалих – це люди літнього віку.
Мітинг в місті. Дніпряни вийшли на мітинг під стіни міськради проти жорстокого поводження з тваринами.
Реєстр ліків. В місті почалась робота по створенню електронного реєстру ліків., повідомила заступник мера Яніка Мерило.
Цирковий фурор. З 9 по 11 грудня в Дніпропетровському державному цирку в рамках програми міського голови Бориса Філатова «Культурна столиця» пройде міжнародний фестиваль дитячого та юнацького естрадно-циркового мистецтва «Яскрава арена Дніпра – 2016». Протягом двох днів понад 300 учасників з 15 областей України та гості з Угорщини покажуть понад 700 номерів.
Прибули білоруські тролейбуси. До нашого міста прибули перші п’ять тролейбусів білоруського виробництва БКМ-321. Решта вісім -надійдуть до кінця року. Таким чином, парк міського електротранспорту Дніпра поповниться 13 новими тролейбусами заводу Белкоммунмаш (Білорусь).
Батьківська рада. При міському голові Дніпра створили дорадчий орган – Батьківську раду, до якої увійшли 32 представники батьківських комітетів з 8 районів міста. Мета батьківської ради – вирішити проблеми, які існують у школах та дошкільних навчальних закладах.
За школярами Дніпра стежитимуть. Наступного року у нашому місті почне працювати програма «Безпечна школа». Навчальні заклади обладнають камерами відео нагляду, а школярам видадуть спеціальні картки, за допомогою яких батьки зможуть контролювати, чи відвідує їх дитина уроки та як часто харчується в їдальні.
Шоколадна родзинка. У Дніпрі біля парку Глоби встановили величезну шоколадну цукерку. Гості та місцеві мешканці вже встигли зробити чимало фото із новорічною родзинкою.
Меморіальна дошка поету та барду Олександру Галичу. У Дніпрі відкрили меморіальну дошку поету та барду Олександру Галичу. Пам’ятний знак з’явився на будинку по вул. Староказацькій, 74 (раніше – Комсомольська), де мешкав поет.
Пам’ять про загиблого журналіста. На честь загиблого на Донбасі журналіста з Дніпра Олександра Чернікова в університеті імені Олеся Гончара встановлено меморіальну дошку. У відкритті пам’ятного знака взяли участь рідні, товариші по роботі, військові, одногрупники та викладачі героя.
Стартував «Дніпро-сінема». Урочистий старт XI Міжнародному фестивалю екранних мистецтв «Дніпро-сінема» дали 7 грудня в Дніпропетровській філармонії імені Когана. Цьогоріч було подано понад 160 заявок, з них для показу відібрали 126 картин. Фільми надіслані з 9 країн світу.
Що в регіоні?
Зареєстрована петиція. На сайті виконкому Криворізької міськради була зареєстрована петиція, автор якої вимагав дозволу на установку автономного опалення в квартирах криворіжців. Петиція набрала необхідну кількість голосів, і була винесена на розгляд депутатського корпусу. Депутати проголосували наступним чином: «за» – 15, «проти» – 23, 12 утрималися.
Гуманітарна допомога. Доброчинний фонд «Асоціація медичної та благодійної допомоги Франція – Україна» за участі ОДА та сприяння Покровської РДА надала медичним закладам Покровського гуманітарну допомогу. Вона складається з п’яти медикалізованих ліжок, матраців, кількох приліжкових тумб, інших медичних меблів, термометрів, двох телевізорів, екзаменаційної кушетки, вагів для немовлят, дефібрилятора та семи крісел.
Кабінет «Довіра». У Покровському в рамках проекту USAID RESPOND урочисто відкрили кабінет «Довіра». Він знаходиться в Покровській ЦРЛ.
Музей історії Кам`янського відзначив 85-річчя. З цієї нагоди відбулися урочистості. Привітати колектив закладу із цією знаменною датою прийшли Кам’янський міський голова Андрій Білоусов.
Соціальний фотопроект. У Жовтих Водах в історичному музеї ім. Ю.Пригожина відбулася презентація першого етапу нового соціального фотопроекту відомого українського військового фотографа, волонтера Дмитра Муравського «Коли закінчиться війна…». Її мета – суспільний діалог між мешканцями та військовими.
Унікальні світлини. У Центральній бібліотеці відбулась презентація світлин Ново московська кін.ХІХ – поч.ХХ ст. з колецкції місцевого історико-краєзнавчого музею. Колекція світлин, зображених на листівках, увібрала в себе архітектурні пам’ятки міста, більшість з яких були назавжди втрачені.
Привітали військових. Напередодні свята ЗСУ у Черкаському Будинку офіцерів відбулись урочистості за участю військовослужбовців, ветеранів, представників влади, місцевих жителів Захисників Вітчизни привітали тимчасово в.о. командира 93-ї механізованої бригади майор Р. М. Котій, голова РДА П. І. Селіхов,.
Відкрився «Чебурашка». Нещодавно в с. Миколаївці Ново московського району відбулось свято: після капітального ремонту свої двері гостинно відчинив дошкільний заклад «Чебурашка». Педагогічний та батьківський колективи дитсадка висловлюють найщиріші слова вдячності миколаївському сільському голові Ірині Петрівні Полтавець за сприяння у питанні додаткового фінансування капітального ремонту даху ДНЗ та утеплення фасаду, на що з бюджету сільської ради було виділено 1,5 млн. грн.
Змагання з шахів. У Кам’янському відбулись пройшли змагання з шахів серед спортсменів з особливими потребами, приурочені до Міжнародного дня інвалідів. За призові місця змагалися 20 учасників. І місце серед чоловіків виборов Кирил Іванов, ІІ – Олександр Давіденко, ІІІ – Віктор Штефан.
Мирний мітинг. Нікопольці зібралися на мирний мітинг біля будівлі Нікопольського РЕМ, щоб у такий спосіб висловити своє незадоволення відсутністю електроенергії у квартирах. Присутнім на мітингу був і міський голова Андрій Фісак. Він особисто поспілкувався з нікопольцями на тему проблем з електрикою у місті та розповів про причини, які призводять до таких ситуацій.
Нові вікна. Тривають роботи по заміні вікон у Слов’янській середній загальноосвітній школі Межівського району. Місцеві агроформування раніше вже подарували школі за 41 рік її існування декілька вікон, але ж на сьогодні мова йде про заміну 100 вікон, тобто повне відновлення фасаду школи. Проект включає також виконання комплексу робіт по заміні дерев’яних дверей на дверні склопакети. Голова райдержадміністрації Віктор Іванович Гребцов відвідав особисто об’єкт будівництва та пересвідчився у якості робіт.
Культура
Європейський мовний союз підтвердив, що Євробачення пройде в Києві.
Під час Генеральної Асамблеї Європейської мовної спілки (ЄМС), яка проходила в швейцарській Лозанні 8 грудня, було остаточно підтверджено, що Євробачення-2017 буде приймати Київ.
Верховна Рада заборонила антиукраїнські книжки. 8 грудня Верховна Рада ухвалила проект закону щодо обмеження доступу на український ринок іноземної друкованої продукції антиукраїнського змісту. З другої спроби «за» проголосували 237 депутатів. Також обмежений доступ до літератури, що підриває безпеку України, пропагує незаконне захоплення державної влади, війну, насильство, комуністичний та/або націонал-соціалістичний (нацистський) тоталітарні режими та їхню символіку.
Талановита українка їде в Голівуд.14-річна жителька Чернівців Олександра Федосова-Саковець стала фіналісткою відбіркового етапу Світової олімпіади мистецтв. Дівчинка потрапила в збірну, яка представлятиму Україну на фінальному етапі олімпіади в Голівуді, яка відбудеться в червні 2017 року.