ТОП найяскравіших творчих виступів від керівництва області

9 листопада українці святкують День української мови та писемності. Команда Валентина Резніченка вирішила відзначити це свято, пригадавши улюблені вірші та пісні рідною мовою. ТОП найяскравіших виступів.

«Націю визнають у світі тільки тоді, коли ця нація любить та плекає свою культури, традиції, мову», — перший заступник голови Дніпропетровської облдержадміністрації Олег Кужман.
Вірш Тараса Шевченка «Реве та стогне Дніпр широкий»

Рідна мова для першого заступника голови ДніпроОДА Олега Кужмана – українська. На книжковій полиці поруч з робочим столом у нього завжди стоїть «Кобзар» Тараса Шевченка. Він любить українські пісні та переконаний – у них душа народу. «Українська – це не просто державна мова, це наша культура. І кожен українець має знати свою мову», — наголосив Олег Кужман.

«Патріотизм не залежить від мови, якою ми говоримо. Патріотизм – це справи задля розвитку країни», — радник голови ДніпроОДА Юрій Голик.
Пісня гурту «Друга ріка» «Я чую»

Радник голови Дніпропетровської ОДА Юрій Голик народився та більше 30 років прожив у російськомовному регіоні. Його бабуся викладала російську та вчила онука зарубіжній літературі. Однак проблем з українською радник очільника регіону не має. Любить українські пісні, читає українські книги. Одна з найулюбленіших його пісень – «Я чую», яку гурт «Друга ріка» виконував на презентації диску «Пісні, народжені в АТО» в Києві.

«Переконана, наші діти житимуть у країні, де всі говорять українською», — радник голови ДніпроОДА Ольга Горб.
Вірш Ліни Костенко «Буває часом сліпну від краси»

Радник голови Дніпропетровської ОДА Ольга Горб з дитинства чула рідну мову від бабусі. І, не зважаючи на те, що її батьки розмовляють російською, Ольга практикувала знання рідної мови серед односельчан бабусі. У школі українську не вивчала, однак сьогодні часто розмовляє державною. Радник голови ОДА переконана, що кожен мешканець України має володіти державною мовою.

«Українці мають знати українську, бо це мова наших пращурів. Її потрібно вивчати та берегти», — заступник голови Дніпропетровської ОДА Володимир Юрченко.
Пісня «Рідна мати моя», слова Андрія Малишка, музика Платона Майбороди

Українську Володимир Юрченко почав вивчати лише в студентські роки. І незважаючи на те, що в дитинстві він українську мову не вивчав, сьогодні вільно розмовляє рідною мовою. Так заповідав його батько. У 1991 році, коли Україна здобула незалежність, батько Володимира Юрченка присвятив синові вірш. У ньому він вибачається перед сином, що не навчив його рідній мові.
Коли у Володимира Юрченка 4 роки тому народився син, вирішив співати йому колискові українською. Вивчив пісні «Рідна мати моя» та «Ніч яка місячна». Остання – одна з його найулюбленіших композицій. «Вона асоціюється у мене з фільмом «В бой идут одни старики». Цю кінострічку обожнював з дитинства. Цей фільм про звичайних хлопців на війні, і зважаючи на сьогоднішні події в країні, ця тема на часі», — наголосив Володимир Юрченко.

«Знати українську мову мають всі українці», — директор департаменту освіти та науки Дніпропетровської ОДА Олексій Полторацький.
Вірш Ліни Костенко «Крила»

Олексій Полторацький як більшість східних українців, народився в російськомовній родині. Українську мову почув лише, коли в державі почалися українізаційні процеси. «Я відчув на собі ті події, коли руйнувалося старе суспільство, і з’являлася нова українська свідомість. Мабуть був природній поштовх до того, щоб ми повернулися до рідної мови, — наголошує Олексій Полторацький. – Хоча я не вивчав українську у школі, але для себе вирішив, що маю її знати. Така потреба з’являється в нашому суспільстві поступово, однак крок за кроком змінює його».

«Раджу всім слухати українські пісні, бо всю красу рідної мови можна відчути лише тут», — координатор Центру допомоги бійцям АТО та їхнім рідним при ДніпроОДА Наталія Шуліка.
Українська народна пісні «Ніч яка місячна»

Після того, як Україна здобула незалежність, Наталія Шуліка побувала на Західній Україні. Там вона закохалася в українську мову та культуру. Вважає, українську – найспівучішою та найкрасивішою мовою. Наталія часто разом із сином їздить на Західну Україну. Там переймає красу та велич рідної мови. Переконана, кожна людина, що живе в Україні, має володіти державною мовою.
Зачитується Наталія Шуліка й українською літературою. Особливо її вразила книга Юрія Андруховича «12 обручів». «Прочитавши цю книгу, не можливо не закохатися в Україну. Раджу її прочитати всім», — додає Наталія.

«Українська мова об’єднує всю Україну. І ми можемо називати себе українцями лише тоді, коли розмовляємо рідною мовою», — директор департаменту екології та природних ресурсів ДніпроОДА Руслан Стрілець.
Вірш Тараса Шевченка «Заповіт»

Вивчає українську мову Руслан Стрілець з першого класу. Він згадує, що саме зі школи йому привили любов до рідної мови, познайомили з класикою української літератури.
У повсякденні Руслан Стрілець розмовляє різними мовами: українською, російською, англійською. Однак розуміє, що українська – рідна. «Вона живе в моєму серці. І я докладу максимум зусиль, щоб українська була у серці й моїх дітей», — наголосив Руслан Стрілець.

Добавить комментарий