Травми, отруєння та ДТП: швидкі Дніпропетровської області зробили майже 140 тисяч виїздів

З початку 2020-го бригади «швидких» Дніпропетровщини вирушали на виклики майже 140 тис разів. Найчастіше – до пацієнтів із підвищеним тиском. На рахунку у медиків – близько 20 тис таких виїздів. Багато викликів були до місць скоєння ДТП та пожеж. Про це повідомив директор Дніпропетровського обласного центру екстреної медичної допомоги Радій Шевченко.

«До єдиної оперативної диспетчерської надходять виклики від будь-якого оператора служби «103» з усієї області. Від злагодженої роботи диспетчерів центру екстреної меддопомоги, лікарів та фельдшерів «швидких» часто залежить порятунок людського життя, – розповів директор Дніпропетровського обласного центру екстреної медичної допомоги Радій Шевченко. – Цьогоріч наші бригади виїжджали на виклики у різних населених пунктах області майже 140 тис разів. Медики провели 19 успішних реанімацій».

У 2020-му «швидкі» області 2240 разів виїжджали до пацієнтів з симптомами гострого порушення мозкового кровообігу. Понад півтисячі викликів були пов’язані з інфарктами міокарда, майже 1 тис – нещасними випадками, травмами та отруєннями. Близько 500 разів бригади екстреної меддопомоги викликали у зв’язку з ДТП, 274 – на пожежі.

«Медики доставляють також до лікарень області поранених зі Сходу. Бійців привозять з аеропорту, залізничного вокзалу, блокпостів. З початку року допомогли 92 захисникам», – сказав Радій Шевченко.

На Дніпропетровщині – 280 бригад екстреної медичної допомоги.