Третього листопада у місті урочисто відкрили Дніпро-Головний 

3 листопада у нашому місті відбулася важлива подія: урочисте відкриття вокзалу Дніпро-Головний (на той час — Дніпропетровськ). Спорудження у ХІХ ст. в нашому місті першого залізничного вокзалу відбулося за проєктом інженера Верховцева. Будівля отримала неоросійський стиль та була відкрита у 1884 році.
У 1930-х рр. постають проєкти спорудження нового вокзалу в стилі конструктивізм. Але на той час обмежилися благоустроєм привокзальної площі. У роки Другої світової війни вокзал зазнав значних руйнувань. Стратегічно важлива споруда однією із перших мала бути відбудованою. У 1945 р. проєкт нового вокзалу розробив архітектор Олександр Душкін, у сталінському ампірі. У 1946 р. розпочали будівельні роботи, але фундамент неочікувано просів. Будівництво було законсервовано.У 1948 р. затверджено новий проєкт вокзалу. За ним будівля була значно меншою, ніж планувалося у 1945 р. Будівництво відновилося у 1950-му р. Сучасний вокзал «Дніпро-Головний» розташований не там, де була стара будівля. На попередньому місці зараз знаходіться колії.
Зведення сучасного вокзалу Дніпро-Головний завершилося у листопаді 1951 р. Тут працювали пасажирські зали, ресторан, готель на другому поверсі, міжміська телефонна станція, кімната матері та дитини, перукарня, багажне відділення.
3 листопада 1951 р. відбулося урочисте відкриття будівлі нового вокзалу. У 1953 р. було відкрито тунель під залізничними шляхами. Усі задуми Душкіна щодо вокзалу не були втілені. Він запроєктував надзвичайно пафосну будівлю: на баштах мали розташуватися танки, по бокам центральної частини – величезні барельєфи Леніна та Сталіна, а пілони башт отримати – великий обеліск у стилі Стародавнього Єгипту. Через економію коштів ці елементи були відкинуті.
Джерела:
Зображення: Екатеринославъ — Днепропетровск