Центр життєстійкості у Вільногірську: безкоштовна допомога у подоланні стресу
В рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», ініційованої Оленою Зеленською, у Вільногірській міській громаді відчинив свої двері новий центр життєстійкості.
Цей проєкт реалізується за підтримки Департаменту соціальної та гуманітарної політики Вільногірської міської ради на базі комунального некомерційного підприємства «Центр надання соціальних послуг».
Головна мета центру — надання психосоціальної підтримки населенню, зниження загального рівня стресу і тривожності, а також формування навичок стресостійкості. В умовах сучасних викликів важливо навчитися надавати першу психологічну допомогу близьким, особливо дітям та старшим членам родини. Крім того, в центрі активно працюють над попередженням психологічної травматизації, що є надзвичайно актуальним у нинішній складній ситуації.
Центр пропонує не лише індивідуальні консультації, а й групові заняття, які проводять кваліфіковані фахівці за низкою навчальних програм. Серед них: «Основи роботи з травмою та розвиток стресостійкості», «Надання першої психологічної допомоги», «Самодопомога+», «Основи командної взаємодії», «Підтримка психічного здоров’я», «Запобігання професійному та емоційному вигоранню», «Батьківство в радість», «Адаптація ветеранів у цивільному житті». Кожен відвідувач також може обрати власну тему для роботи над собою.
Особливої уваги в центрі надають психологічній підтримці батьків. Адже саме батьки, виховуючи дітей, формують наступні покоління. Фахівці допомагають розвивати навички догляду за дітьми, будувати міцні стосунки в родині, розуміти потреби дітей на різних етапах їхнього дорослішання. Ще один важливий напрямок роботи — психологічна підтримка військовослужбовців, ветеранів та їхніх родин.
Центр життєстійкості також надає допомогу внутрішньо переміщеним особам, родинам, які втратили близьких, матерям із дітьми та іншим вразливим категоріям населення. Основою стійкості громади є її згуртованість, тому головна місія центру — створити простір для взаємопідтримки та єднання.
«Життя — це дивовижна пригода, якою потрібно насолоджуватися щодня. Проте інколи складно знайти сили радіти новому дню через стрес або життєві труднощі. Центр життєстійкості покликаний допомогти кожному знайти ресурси для подолання кризових ситуацій, відновити емоційну рівновагу та повернутися до повноцінного життя», — зазначає соціальний менеджер центру Каріне Плужник.
Найбільш вразливі категорії населення, зокрема люди, які опинилися у складних життєвих обставинах, зможуть безкоштовно отримати психосоціальну підтримку в новому центрі. Важливо розуміти, що життєстійкість — це не вроджена якість, а навичка, яку можна і треба розвивати. Фахівці центру допомагають навчитися справлятися з емоційними труднощами, підтримувати власне психічне здоров’я та допомагати іншим. Також увагу приділяють виявленню потреб громади та забезпеченню доступу до послуг для тих, хто найбільше потребує допомоги.
Центр життєстійкості стане місцем, де кожен мешканець громади зможе отримати підтримку, знайти нові можливості для розвитку та відновлення. Тут також працюватимуть над тим, щоб створити дружнє безбар’єрне середовище для всіх мешканців, незалежно від віку чи статусу.
«Наші військові та ветерани заслуговують на найщиріші слова подяки. Ваша мужність, витривалість і патріотизм є прикладом для всіх нас. Ми дякуємо вам за те, що захищаєте нашу країну та даєте нам змогу жити у вільній Україні», — звертаються працівники центру до воїнів і ветеранів.
Центр життєстійкості — це не просто місце, де надають психологічну підтримку. Це осередок єднання громади, де кожен може отримати допомогу і підтримку, навчитися нових навичок і стати сильнішим перед викликами сучасного життя. Тож двері центру завжди відкриті для мешканців Вільногірської громади.
Більше інформації можна отримати за адресою: м. Вільногірськ, вул. Юрія Устенка, 29, або за телефоном +380686402331. Центр життєстійкості радо чекає на вас і готовий надати допомогу кожному, хто цього потребує.
Каріне Плужник, фото авторки