У четвертій лікарні Павлограда відкрили терапевтичне відділення
У найбільшому медичному закладі Павлограда – четвертій міськлікарні – після капітального ремонту відкрили терапевтичне відділення. Тут створено гарні умови для перебування хворих та роботи персоналу. Оновлено майже все – від меблів до устаткування і апаратури. У тому, що терапія відтепер може лікувати своїх пацієнтів на сучасному рівні, переконалися журналісти і численні гості.
Головний лікар «четвірки» Марина Костюкова розповіла, що подібного ремонту терапія не бачила від початку створення, тобто 35 років: «Міська влада не тільки зробила ремонт майже на 1 млн. грн., але й закупила бактерицидні випромінювачі, медичні ліжка, спеціальні матраци, постільну білизну, ковдри, меблі і обладнання. А це дуже важливо, адже у відділенні лікуються і дуже хворі люди, які потрапляють сюди, наприклад, після інсультів… Зараз ми значно покращили умови перебування пацієнтів у цьому відділенні».
Мер міста Анатолій Вершина також зазначив, що, крім фінансування ремонту, місто цього року витратило на закупку медичного устаткування, меблів та інших необхідних речей для терапії майже 700 тис. грн.
Але навіть таких великих коштів не вистачило на повноцінний ремонт, тому лікарня звернулася по допомогу до земляків – народного депутата України, фермерів, директорів шахт й інших підприємств. І вони відгукнулися, придбавши для терапії різних товарів на 150 тис. грн.
Завідувачка відділення Ірина Соколовська, оцінюючи зроблене, зокрема, сказала: «Ремонт відділення – це справжній великодній подарунок не тільки павлоградцям, але й хворим зі всього Західного Донбасу. Адже згідно з наказом обласного департаменту охорони здоров’я, у нашому відділенні виділено п’ять ліжок для лікування хворих з важкою стадією діабету зі всього східного регіону області – від Межівського району до Юр’ївського. А ще – 15 ліжок для інсультних хворих, які потребують особливого догляду.
До речі, крім звичного обладнання (рентгену, загальної лабораторії, електрокардіографа), у нас є устаткування і для більш глибокої та різнобічної діагностики хворих (комп’ютерна томографія, пірографія, доплер-обстеження тощо).
Отже, відтепер мешканці Західного Донбасу та прилеглих до нього районів мають змогу проходити лікування у терапевтичному відділенні, яке відповідає усім сучасним вимогам і щодо побутових умов і щодо якості медичних послуг.
Ігор Захарук, фото автора


