У Дніпрі будинки ОСББ модернізують котельні (фото)

У Дніпрі в 2021 році було модернізовано п’ять теплових пунктів у будинках ОСББ в рамках програми співфінансування з міського бюджету. Усього за час існування програми було реалізовано понад 3 тис. ремонтів, з них 500 – тепломодернізація.

котельні ОСББ_Дніпро

«Модернізація житлового фонду – гостре питання, адже за роки незалежності України він зносився майже на 70 %. Особливо це важливо для будинків із даховими котельними, адже вони самостійно закуповують газ та опалюють квартири. Місто допомагає ініціативам співвласників, адмініструючи програму співфінансування», – зазначив начальник відділу по роботі з проєктами управління з питань самоорганізації населення ДМР Владислав Макарець.

котельні ОСББ_Дніпро

Мешканці ОСББ «Ельбрус», що по вул. Воскресенській, торік подали проєкт на капітальний ремонт дахової котельні, зокрема – встановлення погодозалежного регулятора. Він автоматично визначає подання тепла у квартири мешканців у залежності від температури на вулиці. Завдяки ньому мешканці будинку заощадять близько 15 % коштів на опаленні. Всього проєкт коштував понад 170 тис. грн, з них 130 тис. грн сплатила Дніпровська міська рада.

котельні ОСББ_Дніпро

«Нашій котельні 22 роки. Її регулярно обслуговують, тож попри вік вона добре працює. В опалювальному сезоні 2019-2020 року у нас зламався погодозалежний регулятор. Ми подали заявку на співфінансування. Через те, що це капітальний ремонт, ми мали підготувати проєкт та погодити його», – розповіла Ірина Покатиленко, керівниця ОСББ «Ельбрус».

котельні ОСББ_Дніпро

Загалом, як зазначив Владислав Макарець, близько 26 % будинків у Дніпрі утворили органи самоорганізації населення. Це близько 1600 будинків.