НОВИНИРЕГІОН

У Дніпрі говорили про те, як подолати проблеми гендерної нерівності в Україні

Як побороти домашнє насильство? Як звести нанівець різницю в зарплатні у чоловіків та жінок? Та взагалі – позбутися нерівності за статевою ознакою? Про це говорили під час наради з питань української гендерної політики у Дніпропетровській ОДА. Така зустріч вперше відбулася на регіональному рівні.

Представники влади, міжнародні та обласні громадські організації підсумували результати роботи та визначили пріоритети на найближчий час. Приєдналася до дискусії і Віце-прем`єр-міністр України Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

«За останні 1,5 роки роботи тема гендерної політики – на порядку денному Уряду та міністерств. Зокрема, Мінфін вперше інтегрував гендерне бюджетування у Стратегію управління державними фінансами. Свою стратегію впровадження гендерної рівності у сфері освіти розробило Міносвіти. Активізували роботу з протидії та запобігання домашньому насильству й МВС та Нацполіція», – зазначила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Проте проблема гендерної нерівності в Україні все ще стоїть гостро, погодилися всі учасники наради. Домашнє насильство, залежність жінок від чоловіків, особливо у сільській місцевості, різні можливості кар’єрного росту для чоловіків та жінок – це лише частина питань, які необхідно вирішити.

«Зараз в суспільстві ініціюється діалог про гендерну рівність. І це великий плюс. Але ми маємо прислухатись до думок одне одного, більш детально вивчати ці питання і співпрацювати», – сказала засновниця громадського руху «Gender Stream» Ольга Полякова.

Гендерна рівність – це поштовх до розвитку громад, вважає перший заступник голови Дніпропетровської облдержадміністрації Олег Кужман.

«Коли жінки та чоловіки, хлопці та дівчата бачать, що їхні інтереси та потреби враховано, їм хочеться розвиватися самим та розвивати рідне село чи місто, – сказав Олег Кужман. – Влада та громадські організації мають співпрацювати, аби поширювати інформацію про проблему гендерної нерівності. Разом зможемо досягти справедливості».

Загалом до наради приєдналися близько 150 учасників з п’яти областей України. Слово мали заступники міністерств, голови об’єднаних громад Дніпропетровщини, експерти міжнародних організацій, які займаються питаннями гендерної політики.

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!