У Дніпрі майбутнім медикам розкрили «зміїну» тему

На факультеті медичних технологій діагностики та реабілітації ДНУ імені Олеся Гончара відбувся просвітницький і профорієнтаційний онлайн-захід «Змія-цілителька». Участь в інтерактивному занятті у форматі ZOOM-трансляції взяли учні Дніпропетровського обласного медичного ліцею-інтернату «Дніпро» та студенти-першокурсники факультету. Повідомляють у Інформаційно-аналітичному агентстві ДНУ ім. О.Гончара.

«Змія-цілителька» – це перша частина із циклу пізнавальних занять про специфічні види української флори і фауни, підготованих студентами-медиками ДНУ для своїх майбутніх колег. Після проведення усіх запланованих тематичних занять фахівці факультету презентують для юних медиків профорієнтаційний відеофільм.

«Зміїну» тему для першої зустрічі обрали невипадково, адже з давніх-давен образ змії був міцно пов’язаний з лікуванням. Так, у грецькій міфології є легенда про цілителя всіх недуг Асклепія (у римлян – Ескулап), який за підказкою змії оживив юнака. Відтоді вважається, що сам Асклепій невмируще живе у землі в образі змії, наділеної розумом. А її зображення й донині залишається символом медицини.

Основну інформацію про цих загадкових плазунів та загальні правила поводження з ними старшокурсники вирішили нагадати у вступній лекції. Ще більше корисних знань про дивовижний світ зміїної фауни України слухачі отримали від директора зоологічного музею Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара Івана Буртного. Іван Анатолійович не лише розповів про видове різноманіття змій у нашому регіоні, а й надав практичні поради, як відрізнити отруйні види від неотруйних. Усе це, зокрема, він наочно продемонстрував на деяких таксидермічних музейних експонатах. Не забуваймо, що ознайомитися з усією багатою колекцією зоологічного музею ДНУ завжди можна на сервісі GoogleMaps, де представлені панорамні 3D-зображення експозицій.

Упродовж пізнавальної зустрічі школярі та першокурсники почули власне про вплив зміїної отрути на людський організм. Оскільки час, який дозволяє зреагувати людині після укусу змії, вимірюється буквально ліченими хвилинами, дуже важливо знати алгоритм невідкладних допоміжних дій. Саме його на спеціальному практичному тренінгу відпрацьовували присутні у залі студенти-медики. Три команди першокурсників змагалися у наданні першої долікарської допомоги уявним постраждалим. Швидкість та якість їхньої роботи оцінювала експертка – професорка кафедри загальної медицини з курсом фізичної терапії ДНУ Ольга Воронкова.

Окрім того, присутні дізналися, як використовують плазунів із лікувальною метою у сучасній медицині. Зокрема, прослухали лекцію про цілющі властивості зміїного трунку та накопичений століттями досвід його застосування, переглянули відеоролик про зміїну психотерапію (новітня масажна техніка із живими зміями). Із презентацією про яскраві екзотичні страви зі зміїного м’яса виступили запрошені гості – студентка факультету української й іноземної філології та мистецтвознавства Катерина Русакова, яка протягом року проходила стажування у Південно-китайському педагогічному університеті, та іноземний студент ДНУ, уродженець м. Гуанчжоу (КНР), Ляо Цзюньє. Ляо розповів аудиторії про корисні властивості м’яса змії та улюблені національні рецепти китайської кухні із нього.

А ще на учасників тематичної зустрічі чекала захоплива «зміїна» вікторина з розіграшем приємних подарунків. Відповідати належало одночасно як учням, присутнім онлайн, так і студентам-першокурсникам у залі. Переможених у цій інтелектуальній дуелі не було: ліцеїсти у винагороду за свої знання отримали брендовані футболки з логотипом факультету медичних технологій діагностики та реабілітації ДНУ, а найактивніші студенти у залі – заохочувальні сертифікати на відвідування закладів харчування.

Щасливим володарем одразу двох таких подарункових сертифікатів – за командну та особисту перемогу – того дня став першокурсник Олександр Носенко. «Було надзвичайно цікаво грати! – поділився враженнями юнак. – На практикумі з надання невідкладної допомоги нашій команді дістався випадок уявного ураження отруйною змією у шию людини. І ми були єдиною командою, яка не порушила правила безпеки при наданні першої долікарської допомоги при зміїному укусі. Ми вчасно згадали, що отруту висмоктувати категорично не можна, адже таким чином зросте вірогідність зараження у постраждалого, та й для людини, у роті якої опиниться отрута, це також буде небезпечно. Ця наша обізнаність – результат попередньої професійної підготовки. Сподіваюся, що, навчаючись на медичному, я зможу набагато більше дізнатися про допомогу людям. Заради чого я й обрав свою професію», – розповів майбутній реабілітолог Сашко.