У Дніпрі може з’явитися новий музей

У Дніпрі у музеї “Машини часу” з’явиться філіал – Музей дитинства (Музей іграшок). У ньому будуть зібрані рідкісні іграшки, гральні автомати, книжки, журнали, одяг та техніка часів радянського періоду. “Музей дитинства” планують відкрити до кінця весни. Про це повідомляє «Куст» з посиланням на Gorod.dp.ua.

Ідея створення окремого філіалу виникла, коли у технічному музеї “Машини часу” зібралася велика кількість експонатів, що стосуються не лише ретро-автомобілів. Засновник музею Михайло Прудников розповідає:

– Ми дивилися на різні сучасні музеї іграшок у Києві, Вільнюсі, Стамбулі, Будапешті, Берліні. До них ми звернулися за консультацією, як правильно і креативно подати історію дитинства для сучасних дітей.

Планують зробити три зали. Найпершою відкриється зала настільних ігор та гральних автоматів. Там будуть перша електронна портативна гра “Ну, погоди!”, гральний автомат “Морской бой”, качалки “Поні” та “Ракета”. Крім цього, у музеї відкриють кафе.

– Одним із важливих аспектів стала тема рідної дніпровської іграшки. Багато дніпрян знає, що на секретному підприємстві “Південмаш” випускали не лише ракети, а й дитячі іграшки: механічну хатинку, велосипед “Гномик”. Ми не забули й про Комбінат іграшок, який знаходився на проспекті Кірова. Це ж іграшки цілого покоління, а не лише дітей “закритого міста”: Карлсон, Кіт у чоботях, Незнайко та, звісно, ляльки!

Зараз для нового музею шукають інформацію про Дніпропетровський комбінат іграшок та його працівників. Також можна приносити й свої експонати.

“Музей іграшок” буде розташовуватися у приміщенні колишньої автошколи в центрі Дніпра. Де саме, поки не повідомляють.

Фото: з ФБ-сторінки музею “Машини часу”.