У Дніпрі можна побачити кохання весталки

У 2018 році Дніпропетровський художній музей приєднався до загально-музейного проекту «Експонат місяця». Проект триватиме протягом року. Його ідея полягає в тому, що музейники обирають один «головний експонат місяця». Отримати цей статус може не лише витвір мистецтва з основної експозиції, а й один з експонатів, що зберігаються у  фондах музею.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

У лютому 2018 р. Дніпропетровський художній музей призначив головним експонатом місяця «Кохання весталки» Миколи Ґе. Через цю картину відвідувачам презентуватимуть цікаву історію кохання. Мико́ла Микола́йович Ґе (1835-1894 рр.) – відомий російський та український художник.  Під час свого перебування в Італії, він  вивчав історію краю й особливу увагу звертав на пам`ячники Древнього Риму. У 1857-1858рр. у двох варіантах  з’явилися картини про життя весталок. Весталки, жриці богині Вести, давали обітницю цнотливості на 30 років. Вони оберігали священний вогонь і підтримували порядок в храмі. При порушенні обітниці цнотливості весталку закопували в землю живцем на злочинницькому полі, що знаходилося в межах міста, бо «Рим не може брати на себе гріх за страту жриці». Їй навіть залишали невеликий запас їжі. Спокусника ж засікали до смерті. Історія весталок настільки вразила художника, що він переніс її на полотно, намагаючись поєднати драматизм сюжету з історичною достовірністю.

  З 1 по 28 лютого «головний експонат місяця» можна побачити в залі постійної експозиції. До того ж, 14 та 16 лютого о 14.00 працівники музею запрошують всіх охочих на цікаву лекцію.

Дарія Грицаєнко

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!